مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان:

اطلس جامع تحلیل وضعیت آموزش عالی لرستان، تهیه می شود

اطلس جامع تحلیل وضعیت آموزش عالی لرستان، تهیه می شود

لرستان مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان، اظهار داشت: از مهم ترین اقداماتی که در دست انجام است تهیه اطلس جامع تحلیل وضعیت آموزش عالی استان است که بر طبق هم افزایی بین 58 مرکز آموزش عالی استان، تهیه می شود.


حجت الاسلام و المسلمین حبیب حاتمی کن کبود، در دیدار رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی لرستان و مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، با رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور، اظهار نمود: در لرستان ۵۸ مرکز آموزش عالی، وجود دارد، در این استان، ۱۳۵۶ عضو هیئت علمی هست، ۲۸۴۰ حق التدریس داریم؛ همین طور در استان، ۱۴ هزار و ۳۸۱ کارمند در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مشغول فعالیت هستند.
حاتمی کن کبود، عنوان کرد: ۶۴ هزار و ۷۳۸ دانشجو در لرستان مشغول تحصیل هستند.
وی ادامه داد: برمبنای سخن حضرت امام(ره) که فرمودند دانشگاه باید مبداء همه تحولات باشد این تعداد از اعضای هیئت علمی، دانشجو و کارمند در نظام آموزش عالی لرستان، یک ظرفیت بالاست.
مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های لرستان، بیان کرد: اطلس جامع آموزش عالی استان که در دست تهیه است، یک تحلیل کاملاً مبتنی بر نشان دادن نقاط قوت و ضعف، ارائه می دهد تا بتوانیم هم افزایی بین دانشگاهی و بین نهاد دانشگاه با سایر بخش های جامعه را افزایش بدهیم.
حاتمی کن کبود، بیان کرد: برای نمونه، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه لرستان، رتبه دوم آزمایشگاه های مرکزی وزارت علوم را داراست که این خود گویای ظرفیت های مهم علمی استان است.
وی اظهار نمود: در دانشگاه لرستان، دانشگاه علوم پزشکی، فرهنگیان، آزاد اسلامی، پیام نور، پارک علم و فناوری، علمی، کاربردی، همگی، ظرفیت های گوناگون علمی و جهادی بالایی وجود دارد که بایستی با رویکرد هم گرایی و هم افزایی، از همه ی این ظرفیت ها، بیش از پیش استفاده گردد.1401/03/15
21:48:43
5.0 / 5
718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس