رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران:

دانشجویان شاهد رشته های علوم پزشکی خویش را از حاشیه های سهمیه مصون کنند

دانشجویان شاهد رشته های علوم پزشکی خویش را از حاشیه های سهمیه مصون کنند

به گزارش دانلود عکس رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره این که دانشجویان شاهد و ایثاگر باید دو برابر دیگر دانشجویان تلاش علمی برای تحصیل بهتر انجام دهند، اظهار داشت: این بیشتر به علت آنست که آنها از هرگونه حاشیه نسبت به دریافت سهمیه مصون بمانند و ثابت شود که این دانشجویان دارای سهمیه در تحصیل علم نیز جایگاه بالایی دارند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرضا پازوکی در مراسم جشن توجیهی دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه رسالت سنگینی بر دوش دانشجویان شاهد و ایثارگر حوزه پزشکی است، اظهار داشت: این دانشجویان باید دو برابر دیگر دانشجویان تلاش علمی و پژوهشی داشته و نوآوری و فناوری خلق کنند تا در برابر مسئولیت خون شهیدان سربلندی نصیب شان شود. البته مدیران دانشگاه هم در مقابل فرزندان شهدا مسئولیت دارند.
وی با اشاره مسئولیت سنگین دانشجویان شاهد و ایثارگر رشته های پزشکی در برابر بیماران خطاب به دانشجویان شاهدو ایثارگر اظهار داشت: دوران دانشجویی پزشکی با وجود ۷ سال تحصیل سخت؛ خیلی زود هم سپری می شود و شما بعنوان دانشجوی پزشکی و فرزندان شهدا و ایثارگر که باید در بیمارستان ها بر بالین بیماران حضور بیابید و خیلی از تفریحات خود چشم پوشی گرده و بیشتر زمان خویش را برای خدمت بیمار، کمک به پرستاران و کادر درمان قرار دهید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: این تلاش علمی و خدمت بیشتر دانشجویان شاهد و ایثارگر پزشکی به علت آن است که آنها از هرگونه حاشیه نسبت به دریافت سهمیه مصون باقی بمانند و ثابت شود که دانشجویان دارای سهمیه در تحصیل علمی جایگاه بالاتری دارند و در خدمت به بیماران هم به مانند پدران شهیدشان ایثارگری بیشتر از خود نشان می دهند.
پازوکی، ضمن اشاره به این که دانشجوی پزشکی نباید خویش را به آرزوی استخدام پس از فارغ التحصیلی محدود کند، اضافه کرد: برپایه تاکیدات رهبر معظم انقلاب بخصوص با نام گذاری سال ۱۴۰۱ که بر محوریت راه اندازی شرکتهای دانش بنیان است، دانشجو و فارغ التحصیل پزشکی باید برای ایجاد اشتغال در جامعه همت کند.
وی اظهار داشت: ایران اسلامی مدیون خون شهدا و ایثارگران است چونکه خون آنها سبب استقلال کشور شده و با وجود چهار دهه تحریم و مشکلات اقتصادی کنونی، ایران پیشرفت های علمی زیادی داشته است که یک مورد شاخص آن، دستاوردهای پژوهشکده رویان در حوزه های علوم تولید مثل، سلول های بنیادی، زیست فناوری و درمان ناباروری است که پژوهشگاه رویان در این حوزه سرآمد است و برحسب اتفاق، دانشمندان رویان از دانشجویان و تحصیل کردگان دانشگاه علوم پزشکی ایران به شمار می آیند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، وی اظهار داشت: این دانشگاه علاوه بر سابقه علمی و خدمت رسانی به مردم، به لطف وجود استادان بلندمرتبه با کسب رتبه های بین المللی برپایه نظام رتبه بندی تایمز در جمع ۶۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.
منبع:

1401/03/16
21:31:21
5.0 / 5
431
تگهای خبر: جشن , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دانلود عکس