رئیس دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد

شکل گیری شبکه ارتباطی بین هر دانشکده با متخصصان حوزه خود

شکل گیری شبکه ارتباطی بین هر دانشکده با متخصصان حوزه خود

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از شکل گیری شبکه ارتباطی بین دانشکده ها با متخصصان حوزه خود تا سال ۱۴۰۵ اطلاع داد و اظهار داشت: بر طبق این برنامه دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی توانسته است مدرسه حکمرانی را راه اندازی کند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عبدالله معتمدی در دیدار با رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ضمن استقبال از همکاری دانشگاه با مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال جاری را به نام سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری کردند. بر این اساس دانش بنیان بودن فقط ایجاد اشتغال نیست بلکه تمام عرصه های حکمرانی را شامل می شود و توسعه پایداری که مبتنی بر دانش باشد، اثرگذار می باشد.
وی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه علامه طباطبائی اظهار داشت: این دانشگاه با ۵۵۰ عضو هیئت علمی، ۱۱ دانشکده و چند مرکز پژوهشی از توانایی ویژه ای برای مساعدت با دولت برخوردارست.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در ادامه با تاکید بر این که ارتباط دولت و دانشگاه ها باید تقویت شود، اظهار داشت: یکی از نقاط ضعف این دولت این است که ارتباط جدی با دانشگاه ها ندارد. استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها سرمایه های انسانی بالا و ظرفیت بزرگی برای حل مسائل هستند. همینطور نسل جوان و با استعدادی را در مقطع تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد و دکتری داریم که بسیار توانمند و مشتاق مشارکت در حل مسائل هستند.
وی ادامه داد: به جهت اینکه بتوانیم از این ظرفیت استفاده نمائیم، راهی جز پیوند آنان به بدنه دولت و بهره مندی از نقطه نظرات آنها نداریم. این مساله سبب می شود که احساس کنند تحصیل شان معنادار و اثربخش است. امیدوارم این جلسه زمینه های مشترک تحقق این مساله را فراهم آورد.
استاد دانشگاه علامه طباطبائی در ادامه با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه تا سال ۱۴۰۵ اظهار داشت: یکی از مباحث برنامه این است که هر دانشکده یک شبکه ایجاد نماید تا با متخصصان حوزه خود به تعامل بپردازد. مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری هم می تواند به تسهیل این امر کمک نماید. چون که از درون همین برنامه ها، دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی توانسته است مدرسه حکمرانی را راه اندازی کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، لزوم بهره گیری از ظرفیت دانشگاه ها در حوزه تحقیقات علوم انسانی، توسعه زیست بوم فناوری با اتکا به شبکه دانشگاهیان کشور، تقویت مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری بعنوان اتاق فکر دولت، توجه به مساله آینده پژوهی در مرکز بررسی های راهبردی، توجه هرچه بیشتر دولت ها به حوزه علوم انسانی، لزوم بهره گیری از نظرات اندیشکده ها و مراکز پژوهشی در نظام حکمرانی کشور، اهمیت حضور مسؤلان در دانشگاه ها و لزوم برنامه ریزی دولت برای بهره مندی از ظرفیت بزرگ ایرانی ها خارج از کشور همچون مباحثی بود که در این جلسه عنوان شد.1401/03/24
07:52:19
5.0 / 5
451
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری , متخصص , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
دانلود عکس