دبیر شورای تخصصی دندانپزشكی:

افزایش پذیرش دندانپزشک موجب ارتقاء سلامت دهان و دندان نمی گردد

افزایش پذیرش دندانپزشک موجب ارتقاء سلامت دهان و دندان نمی گردد

به گزارش دانلود عکس دبیر شورای تخصصی دندانپزشکی وزارت بهداشت با تاکید بر این که افزایش ظرفیت پذیرش دندان پزشک در کشور موجب افت کیفیت آموزش خواهد شد، اظهار داشت: در در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجوی دندانپزشکی تصویب گردید که این مصوبه نیازمند تصویب در جلسه ای با حضور سران قوا و موافقت رئیس جمهور است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر کدخدازاده ضمن بیان این مطلب در واکنش به افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت پذیرش دندانپزشکی که در ستاد نقشه جامع علمی کشور تصویب شده، اظهار داشت: بهتر است در تصمیم گیری ها نظر کارشناسی متخصصان آن حوزه ملاک عمل قرار گیرد. تصمیم گیری بدون در نظر گرفتن نظرات کارشناسان و دلسوزان حوزه سلامت دهان و دندان موجب تهدید سلامت جامعه خواهد شد.
ایشان سپس اشاره کرد: مشکل اینجا است که تاوان تصمیم های غلط را مردم خواهند پرداخت. بارها توضیح داده ام که افزایش تعداد دندانپزشک نه فقط موجب ارتقاء سلامت دهان و دندان نخواهد شد بلکه با کاهش کیفیت آموزش از یکسو و افزایش درمان های القایی از طرف دیگر شده و سلامت مردم به خطر خواهد افتاد.
وی اظهار داشت: بهتر است تصمیم گیران به نظرات کارشناسان توجه نمایند و برای کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم قدم بردارند. ساده انگارانه است که بخواهیم مشکل سلامت دهان و دندان جامعه را با افزایش ظرفیت دندانپزشکی حل نماییم.
کدخدازاده خطاب به تصویب کنندگان مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو اظهار داشت: هم اکنون شرایط دانشکده های دندانپزشکی خوب نیست و دانشگاهیان گله مند هستند. اجازه بدهید نخبگان و دانشگاهیان و متخصصان حوزه سلامت برای سلامت جامعه تصمیم بگیرند.
به گزارش معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در جلسه نقشه جامع ستاد علمی کشور، مصوبه ای در امتداد افزایش ۹۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجوی دندانپزشکی تصویب گردید که این مصوبه نیاز به تصویب در جلسه با حضور سران قوا و موافقت رئیس جمهور دارد.
منبع:

1401/03/27
13:40:27
5.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس