وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

اساتید بسیجی در بحث پدافند غیر عامل نقش کلیدی دارند

اساتید بسیجی در بحث پدافند غیر عامل نقش کلیدی دارند

به گزارش دانلود عکس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نقش کلیدی اساتید بسیجی در پدافند غیر عامل تصریح کرد و اظهار داشت: ما از راه علم، فناوری و نوآوری باید قدرتی بیابیم که توان پیشبینی، پیش گویی و پیش گیری بحران ها را داشته باشیم.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمد علی زلفی گل در همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید که امروز در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای عرصه سلامت و امام شهیدان، انتخاب حکیمانه روز بسیج اساتید به نام شهید فرهیخته، شهید علم و فرهنگ دکتر مصطفی چمران را اقدامی شایسته برشمرد و اظهار داشت: بسیج و بسیجی دو خصوصیت اصلی دارد. یکی وجهه ی جهادی و دیگری وجهه ی عملی است. من همواره شهید چمران را در عرصه علمی و جهادی الگوی خود می دانم و در عرصه عملی و جهادی هم سردار شهید سلیمانی را بعنوان الگو برگزیده ام.
وی ادامه داد: اساتید بسیجی علاوه بر این که باید در عرصه عملی و جهادی الگو باشند، باید در عرصه علمی و فرهنگی هم الگوی نسل جوان باشند. اساتید نه فقط وظیفه علم آموزی بلکه وظیفه فرهنگی هم بر عهده دارند.
وزیر علوم بر نقش اساتید بسیجی در افزودن به سرمایه های اجتماعی نظام تصریح کرد و اظهار داشت: این وظیفه ی اساتید بسیجی است که قدرت نرم نظام را بالا برند. افزایش قدرت سخت که بر دوش نیروهای نظامی، انتظامی، ارتش و سپاه است که به بهترین شکل ممکن انجام می شود اما قدرت نرم نظام را اساتید آگاه بسیجی باید بالا برند. اساتید بسیجی با مدارا، محبت، ایجاد تعامل، اجرای کار مشترک و... می توانند به جذب بیشتر اساتید بپردازند و از این طریق هم سرمایه های اجتماعی نظام را بالا برند و در نهایت باعث پیشرفت کشور شوند.
دکتر زلفی گل افزود: اساتید دانشگاه ها که با نسل جوان و آینده ساز کشور سروکار دارند باید دانشجویان را مانند فرزندان خود بدانند و از تمام ابعاد برای آنها الگو باشند. قدرت اساتید برای افزایش قدرت نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار زیاد است.
وی خاطرنشان کرد: دشمن همواره در تلاش است تا دانشگاهها را از نظام جدا کند. اما ما سربازان ولایت در دانشگاهها در خط نظام هستیم و با علم، دانش و فناوری، با در اختیار داشتن نسل جوان و استعدادهای بیشمار ایرانی که دل در گرو نظام دارند، در مقابل دشمن هم مقابله و هم دفاع می نماییم.
وزیر علوم در ادامه ضمن اشاره به نقش کلیدی اساتید بسیجی در پدافند غیر عامل عنوان کرد: ما از راه علم، فناوری و نوآوری باید قدرتی بیابیم که توان پیشبینی، پیش گویی و پیش گیری بحران ها را داشته باشیم. ما اساتید بسیجی دانشگاه ها باید در سطح کلان در بحث پدافند غیر عامل وارد شده و مدیریت نماییم.
دکتر زلفی گل در انتها پنج الویت اصلی وزارت علوم را مرجعیت و دیپلماسی علمی، فناوری و نوآوری، آموزش، پژوهش و برون داد هدفمند، نوآوری فرهنگی و فرهنگ نوآوری، شاگردپروری، فناور پروری و نوآور پروری و تولید خدمت، ثروت و سرمایه از دانش برشمرد.
منبع:

1401/04/03
10:08:09
5.0 / 5
677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس