سورنا ستاری:

امنیت غذایی و تولید داروی دام و طیور اولویت معاونت علمی است

امنیت غذایی و تولید داروی دام و طیور اولویت معاونت علمی است

به گزارش دانلود عکس معاون علمی و فناوری اظهار داشت: امنیت غذایی و تولید دارو و واکسن برای دام، طیور و آبزیان در اولویت معاونت علمی و فناوری است.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، سورنا ستاری پس از ظهر امروز در حاشیه رونمایی از داروی مکمل پروبیوتیکی تولید شده در یک شرکت دانش بنیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدل توسعه در یک شتابدهنده مهم تر از خروجی محصول است.
وی با اعلان اینکه ممکنست مدلهای توسعه ای در شتابدهنده های خارج از کشور نمونه هایی داشته باشد اما ما توانستیم مدل هایی بومی را برای این امر در داخل کشور ایجاد نماییم.
به گفته ستاری، این مدلها برمبنای فرهنگ و اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور است.
وی اشاره کرد: یک جوان با ایده وارد شتابدهنده می شود و پس از تشکیل تیم، محصولی را به تولید می رساند.
وی با اشاره به این شتابدهنده که محصول خودرا رونمایی کرده است، افزود: حالا بیش از ۲۳ تیم و ۳ شرکت دانش بنیان در این شتابدهنده فعالیت می کنند؛ مدل توسعه ای این شتابدهنده با سایر شتابدهنده ها متفاوت می باشد و در کشور سابقه ندارد.
معاون علمی و فناوری اظهار داشت: موضوع پروبیوتیک دامی سابقه کمی در کشور دارد و از طرف دیگر ایجاد شتابدهنده بیوتکنولوژی و پروبیوتیک فعال در زمینه دام جزو اولویت های ما امسال است.
وی اشاره کرد: همین طور امنیت غذایی، دارو و واکسن دام طیور، ابزیان از دیگر مطالبی است که در معاونت علمی مورد توجه قرار گرفته است. وی با اعلان اینکه شبیه این شتابدهنده ای که محصول پروبیوتیک ساخته در کشور وجود دارد اما موضوعات آنها متفاوت می باشد، افزود: این شتابدهنده قابلیت صادرات دارد و می تواند به تدریج بزرگ تر شود.


منبع:

1401/04/03
17:33:20
5.0 / 5
800
تگهای خبر: شركت , صادرات , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس