رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد؛

برنامه ریزی برای حل مشکلات دانشجویان خارجی در ایران

برنامه ریزی برای حل مشکلات دانشجویان خارجی در ایران

به گزارش دانلود عکس رئیس سازمان امور دانشجویان با تکیه بر این که بخشی از مشکلات دانشجویان خارجی در دانشگاه های ایران رفع شده است، اظهار داشت: بخش زیادی از وقت و انرژی خود و سازمان را صرف مسائل در ارتباط با دانشجویان بین الملل نمودم، باقی مشکلات را هم پیگیر هستیم تا بزودی برطرف شود.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در نشستی با دانشجویان بین الملل دانشگاه اصفهان با بیان این مطلب اظهار نمود: دانشجویان بین الملل یک ظرفیت و سرمایه انسانی برای نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شوند و در اتمام تحصیل و بازگشت، ما این دانشجویان را بعنوان سفیران فرهنگی، سیاسی و اقتصادی می شناسیم و انتظار داریم که حلقه اتصال ایران و کشورشان باشند و ارتباط با ایران و محل تحصیل خویش را قطع نکنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان از دانشگاه هایی که دارای دانشجوی بین الملل هستند خواست تا با جذب کارمندان مسلط به زبان انگلیسی و عربی، در تعامل با دانشجویان غیرایرانی موفق تر عمل کرده و سایت دانشگاه را هم برای استفاده بهینه، سه زبانه کنند.

دکتر داداش پور، رفع مشکلات دانشجویان بین الملل را از برنامه های مورد توجه در سازمان امور دانشجویان خواند و اضافه کرد: در چند ماهی که در سازمان حضور داشتم، بخش زیادی از وقت و انرژی خود و سازمان را صرف مسائل در ارتباط با دانشجویان بین الملل نمودم و بخشی از مشکلات رفع شده و باقی مشکلات را هم پیگیر هستیم تا بزودی برطرف شود و چون چند نهاد با هم باید در بعضی امور ورود نموده و مشکل را رفع کنند، به همین سبب سرعت کار امکان دارد پایین به نظر برسد.

رئیس سازمان امور دانشجویان، سلامت دانشجویان بین الملل را هم برای وزارت علوم مهم خواند و اظهار داشت: دانشجویانبین الملل که در یک کشور دیگر تحصیل می کنند، شرایط جدید زندگی را تجربه می کنند که دوری از کشور و خانواده می تواند موجبات دلتنگی شود که به صورت بالقوه بر سلامت روانی آنها تأثیر می گذارد. سال جاری برای اولین بار المپیاد ورزشی و فرهنگی دانشجویان بین الملل شهریورماه ۱۴۰۱ در دانشگاه مازندران و جشنواره فرهنگ ملل هم با محورهای متنوع فرهنگی در دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر داداش پور در انتها این نشست که رئیس دانشگاه اصفهان و اعضای هیات رئیسه هم حضور داشتند، به سؤال های دانشجویان در مورد بیمه سلامت، گذرنامه، خوابگاه های متاهلی، اشتغال حین تحصیل و... به تفصیل پاسخ گفت. در آغاز مراسم برخی از دانشجویان از کشورهای پاکستان، افغانستان، عراق، اقلیم کردستان، کشمیر، هند و سوریه به نمایندگی از جانب سایر دانشجویان، به مشکلات فرا روی دانشجویان بین الملل پرداختند.منبع:

1401/04/04
14:01:28
5.0 / 5
836
تگهای خبر: اقلیم , بیمه , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس