رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام كرد

تحصیل نیمی از دانشجویان خارجی در رشته های علوم انسانی

تحصیل نیمی از دانشجویان خارجی در رشته های علوم انسانی

به گزارش دانلود عکس رئیس سازمان امور دانشجویان با تکیه بر این که دانشگاه های صنعتی برای پیشرفت و توسعه و نقش آفرینی در سطح منطقه و جهان، نیازمند جذب دانشجو از کشورهای مختلف جهان هستند، اظهار داشت: بیشتر از نصف دانشجویان بین الملل در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان مطلب فوق اظهار نمود: بیشتر از نصف دانشجویان بین الملل در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند و سهم دانشگاه های صنعتی در جذب این دسته از دانشجویان کمتر از علوم انسانی است.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: جا دارد در سال تحصیلی جدید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف روسای دانشگاه ها، شاهد حضور دانشجویان بین المللی بیشتر در رشته های فنی این دانشگاه ها باشیم.
معاون وزیر علوم از دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور و از دانشگاه های سرآمد در غرب آسیا نام برد و اضافه کرد: همانطور که این دانشگاه در دوره های مختلف مانند ایام جنگ، تحریم و کرونا، موفق شد با تاکید بر جوانان و دانشگاهیان، بازوی قوی برای دولت و ملت باشد، امیدواریم در سه سال آینده، به سهم ده درصدی از کل تعداد دانشجویان دانشگاه در جذب دانشجویان بین الملل برسد.
داداش پور در انتها به سلامت دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: دو سال تعطیلی مراکز آموزش عالی بخاطر انتشار کرونا صدمه زا بود. از اساتید در خواست می کنم در تعامل با دانشجویان در پس از کرونا، سعه صدر بیشتری داشته باشند و با تعامل مطلوب تر صدمه های دو سال کرونا و تعطیلی را به حداقل ممکن برسانند.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر میبدی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان هم در سخنانی از رتبه چهارم این دانشگاه در تولید علم سخن گفت و اظهار نمود: شعار ما در این دانشگاه "چهلستون دانش و فناوری" است و ما با ۱۴ دانشکده و ۱۲ پژوهشکده و سالانه ۳۰۰۰ پذیرش دانشجو، هم اکنون ۱۱ هزار دانشجو مشغول به تحصیل در مقاطع سه گانه داریم.
وی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد ضمن ارتقای جایگاه علمی در بین دانشگاه های جهان، با ارتباط بهتر و بیشتر با صنعت در رفع مشکلات و هم اشتغال آفرینی گام های بلندتری برداریم و ضمن این که برنامه ریزی خوبی برای جذب دانشجویان بین الملل طراحی نموده ایم و در تلاش هستیم جایگاه دانشگاه را در این حوزه تقویت و ارتقا ببخشیم.
منبع:

1401/04/05
11:50:23
5.0 / 5
846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانلود عکس