براساس اعلام مركز لرزه نگاری؛

ایران در خردادماه ۱۴۰۱ بیشتر از ۷۰۰ بار لرزید

ایران در خردادماه ۱۴۰۱ بیشتر از ۷۰۰ بار لرزید

به گزارش دانلود عکس بر مبنای آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در خرداد ماه ۱۴۰۱، بیشتر از ۷۰۰ بار لرزید.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در خردادماه ۱۴۰۱ تعداد ۷۱۳ زمین لرزه را ثبت نمود. این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند.
در خردادماه ۱۴۰۱ تعداد ۳۲ زمین لرزه با بزرگی بیشتر از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها در ساعت ۱۲: ۰۶ تاریخ ۲ خرداد ۱۴۰۱‬ با بزرگی ۵.۵ در مقیاس امواج درونی زمین در ۳۸ کیلومتری سرجنگل استان سیستان و بلوچستان، رخ داده است.
از لحاظ آماری ۵۷۲ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر ۳، تعداد ۱۰۹ زمین لرزه با بزرگی بین ۳ و ۴، تعداد ۳۰ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۲ زمین لرزه با بزرگی بین ۵ و ۶ بوده است. استان هرمزگان با ۹۶ زمین لرزه ثبت شده بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ را به خود مختص کرده است و بعد از آن استانهای کرمان و فارس به ترتیب با ۳۳ و ۲۶ زمین لرزه قرار دارند.
زمین لرزه های ثبت شده در استان هرمزگان نسبت به ماه قبل حدود ۳۵ درصد افزایش داشته اند و بزرگترین آنها در تاریخ ۲۵ خردادماه با بزرگی ۵.۳ در مقیاس امواج درونی زمین حوالی بندر چارک استان هرمزگان رخ داده است.
مرکز لرزه نگاری کشوری در خردادماه سال جاری تعداد ۸ زمین لرزه در استان تهران ثبت نمود که بزرگترین آنها حوالی حسن آباد با بزرگی ۳.۸ در مقیاس امواج درونی زمین بوده است.


منبع:

1401/04/12
15:59:41
5.0 / 5
406
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس