معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبرداد

عرضه کارنامه فرهنگی دانشجویان از آغاز سال تحصیلی آینده

عرضه کارنامه فرهنگی دانشجویان از آغاز سال تحصیلی آینده

دانلود عکس: معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اظهار داشت: برای نادیده گرفته نشدن زحمات و فعالیتهای انجام شده در بخش فرهنگی، طرح عرضه کارنامه فرهنگی از آغاز سال تحصیلی آینده اجرا می شود و این کارنامه و رزومه در سیستم جذب دانشگاه تهران اجرایی می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر هادی بهرامی احسان در مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت، اظهار نمود: جشنواره حرکت به‎عنوان یک رویداد ویژه در میان مجموعه اتفاقات رخ داده در دانشگاه مورد ارزیابی قرار می گیرد. این رویداد محصول کار یک ساله و حتی چندساله انجمن های علمی در سرتاسر کشور است که دانشجویان و جوانان با شگفتی آفرینی، خلق پیشرفت و تحول در رشته های در ارتباط با خود، توانستند یکی از پرده های امید، موفقیت و شکوه خلاقیت دانشجویی را به نمایش بگذارند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران بیان نمود: خوشحالم فرصتی برای دانشگاه تهران بوجود آمد تا میزبان این رویداد باشد و بستر و زمینه ظهور و بروز ایده ها، اندیشه ها و کارهای پرشکوه مشارکتی را داشته باشد.
وی ضمن اشاره به موفقیت تیم دانشجویی دختران دانشگاه تهران در المپیاد ورزشی اضافه کرد: دختران ما نشان دادند که در تمام عرصه های ورزشی حرفی برای گفتن دارند. احساس غرور، پیشرفت و بزرگی موفقیت آنها فقط برای یک تیم ورزشی نبوده، بلکه آن حس غرور، امید و نشاط برای کل دانشجویان و ذخیره ای برای همه جوانان است. همینطور درخشش ویژه در رویداد حرکت، صرفاً موفقیت و پیشرفت دانشجو در یک عرصه نبوده، بلکه این سرمایه اجتماعی دانشگاه تهران است.
دکتر بهرامی احسان با تکیه بر این که موفقیت افراد در جشنواره حرکت برای کل دانشجویان انگیزه و امید ایجاد می کند، افزود: برای آینده دانشجویان نمادسازی صورت می گیرد و افق هایی که در حوزه های انجمن های علمی ترسیم شده برای ما بسیار باارزش و جز سالم ترین، پرفایده ترین و اجتماعی ترین بخش فعالیتهای دانشگاهی است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران به تاکید رئیس دانشگاه تهران بر پیگیری انجمن های علمی برای توسعه بیشتر کار دانشجویی اشاره نمود و اظهار داشت: برنامه های خویش را به صورت کتبی به ما اعلام کنید و درصورت مفید بودن، حمایت های لازم از آنها صورت خواهد گرفت و همینطور از برگزاری کارگاه های آموزشی در انجمن ها حمایت خواهد شد.
کسب موافقت اولیه برای اعطای امتیاز نخبگانی برای جشنواره حرکت در بنیاد ملی نخبگان
دکتر محمدعلی اسلامی مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تشکر از دکتر مقیمی، دکتر بهرامی احسان و سایر هیئت رئیسه دانشگاه تهران به علت میزبانی خوبی که نسبت به برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت داشتند، اظهار نمود: مجموع آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره به ۱۸۰۰ اثر رسید که از این تعداد، حدود ۳۰۷ اثر از ۶۳ کشور برای بخش بین الملل ارسال شد و همینطور از ۱۰ کشور هم به صورت حضوری میزبانی شد.
همینطور اضافه کرد: ۱۰ هزار انجمن علمی در دانشگاه های سراسر کشور فعالیت می نمایند و تعداد آثار رسیده به دبیرخانه با عنایت به شرایط کرونایی در این دوره، قابل قبول است که این امر نشان دهنده ظرفیت های بالایی است که در دانشگاه های کشور وجود دارد.
دکتر اسلامی تصریح کرد: در میان ۱۹ جشنواره ملی و بین المللی که در مجموعه معاونت فرهنگی وزارت علوم درحال سازمان دهی است، جشنواره حرکت یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین جشنواره هایی است که در کشور برگزار می گردد.
او همینطور اضافه کرد: در این دوره سعی شده است که موافقت اولیه ای برای در نظر گرفتن امتیاز نخبگانی برای جشنواره حرکت در بنیاد ملی نخبگان کسب شود و امید است که مقام آوران این جشنواره در دوره بعدی بتوانند از امتیازهای نخبگانی استفاده کنند. همینطور جشنواره حرکت، در آئین نامه بازبینی شده دانشجوی نمونه کشوری قرار گرفته شد.
مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: رویکرد اصلی در وزارت علوم آن است که یک رشد متوازن در بین دانشجویان سراسر کشور رخ دهد و بر مبنای اسناد بالادستی، یک دانشجو باید رشد علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی داشته باشد و دانشگاه وظیفه دارد بستری را برای این رشد فراهم سازد.
به گزارش امور سامانه ها و روابط عمومی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، وی ادامه داد: یکی از محمل های اصلی که برای این دوره در نظر گرفته شده است، ارتباط بین دانشگاه با صنعت است. در وزرات علوم سامانه ای به نام «نان» (نظام ایده ها و نیازها) که شرکت ها و سازمان ها نیازهای و شرکتهای دانش بنیان و دانشجویان هم ایده های خویش را مطرح می کنند که این امر زمینه ساز شکل گیری پروژه ها و رویدادهای مختلف می شود که در معاونت فرهنگی طراحی شده است که در آینده رونمایی خواهد شد.
دکتر اسلامی تصریح کرد: دانشجویان با عضویت در انجمن های علمی باید در ظرفیت های مشارکتی توانمندساز نقش آفرینی کنند و افرادی که وارد انجمن علمی می شوند در کنار رشد علمی خود، برای دانشگاه، جامعه و کشور گامی بردارند.
مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن اشاره به این که فرایند داوری برای نخستین بار به صورت سیستمی و در سامانه اتفاق افتاد، اظهار داشت: پس از برگزاری ۱۴دوره جشنواره حرکت، دکتر زهتاب ور مسئولیت تشکیل تیمی برای صدمه شناسی و بازبینی جشنواره حرکت را قبول کرد تا صدمه های برنامه در ابعاد نمایشگاهی، داوری، اختتامیه و... شناسایی و برای دوره های بعدی مرتفع شود.
در انتها مراسم از برگزیدگان دانشگاه تهران در چهاردهمین جشنواره بین المللی حرکت و کادر اجرایی تقدیر گردید.
منبع:

1401/04/30
11:17:33
5.0 / 5
601
تگهای خبر: آثار , آموزش , انجمن , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس