از سوی كمیته قضایی مجلس؛

حمله سایبری به دادگاه های فدرال ایالات متحده فاش شد

حمله سایبری به دادگاه های فدرال ایالات متحده فاش شد

دانلود عکس: جرولد نادلر، رییس کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا افشا کرد سیستم بایگانی اسناد دادگاه های فدرال ایالات متحده توسط سه بازیگر خارجی متخاصم مورد حمله سایبری قرار گرفته است.به گزارش دانلود عکس به نقل از پولیتیکو، نادلر نخستین افشای عمومی این حمله سایبری را در نشست کمیته نظارت بر بخش امنیت ملی وزارت دادگستری انجام داد. این حمله قسمتی از یک مشکل امنیتی بزرگ تر بوده که به اختلال کامل امنیت سیستم در سال ۲۰۲۰ منجر گردید. نادلر در طول جلسه اعتراف کرد که کمیته مذکور تازه در ماه مارس امسال از "وسعت و دامنه خیره کننده" این نقض امنیت باخبر شده است.
متیو اولسن، دستیار دادستان کل در امور امنیت ملی، در این نشست شهادت داده که وی "در حال همکاری بسیار نزدیک با مقامات قضائی و قضات در سراسر کشور برای رسیدگی به این مساله است. وی افزوده که "قانونگذاران نگران این هستند که چه تعداد از پرونده ها تحت تأثیر این حمله سایبری قرار گرفته اند و دقیقاً چگونه این مساله بر آنها تأثیر گذاشته است. "
هنوز اطلاعات زیادی در مورد این حمله سایبری مخفی نگه داشته شده است. سناتور ران وایدن از اعضای کمیته قضائی مجلس نمایندگان به دفتر اداری دادگاه های ایالات متحده نامه نوشته و نگرانی خودرا در این مورد ابراز کرد که "قوه قضائیه هنوز علناً توضیح نداده چه اتفاقی افتاده است و چندین درخواست را برای ارائه توضیحات غیر طبقه بندی شده به کنگره رد کرده است." دادگاه های ایالات متحده در ژانویه ۲۰۲۱ اذعان کردند سیستم مدیریت پرونده های الکترونیکی آن مورد حمله سایبری قرار گرفته و حتی رویه های تشکیل پرونده اسناد حساس به همین علت تغییر کرده است.


منبع:

1401/05/08
10:20:25
5.0 / 5
405
تگهای خبر: بازی , بازیگر , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
دانلود عکس