نرخ اجاره بهای خوابگاه ها در ترم تابستان چقدر است؟

نرخ اجاره بهای خوابگاه ها در ترم تابستان چقدر است؟

به گزارش دانلود عکس به دنبال انتشار برخی اخبار در خصوص افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه دانشگاه های دولتی در ترم تابستان که در بعضی شبکه های مجازی انتشار یافت، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تکیه بر این که دانشگاه ها حق افزایش نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی را در ترم تابستان ندارند، اظهار داشت: دانشجویان در صورت تخلف موارد را اطلاع دهند.


مسعود گنجی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم نرخ اجاره بهای خوابگاه ها را هر ساله پیش از شروع سال تحصیلی دانشگاه ها تعیین می کند و از مهر آن سال تا مهر سال بعدی این نرخ ثابت است و تغییر نخواهد کرد.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ هم تعیین شده است و این نرخ برای دانشگاه هایی که ترم تابستانی دارند و خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهند، قابل تأمین است و دانشگاهی حق افزایش اجاره بهای خوابگاه به صورت سرخود و خارج از نرخ تعیین شده را ندارد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار نمود: نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در هرسال به صورت ماهیانه و روزانه تعیین می شود و دانشگاه های دولتی موظف به تبعیت از آن هستند.
گنجی اضافه کرد: دانشگاه ها مختار به تصمیم گیری برای واگذاری خوابگاه های خود در ترم تابستان برای دانشجویان هستند، اما نرخ اجاره بها همان نرخ مصوب صندوق رفاه است و هر مرکزی که تخلف کند، دانشجویان می توانند تخلفات را با مستندات لازم به صندوق ارائه نمایند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تکیه بر این که نرخ اجاره بها برای ترم پیش رو و همینطور ژتون تغذیه در جلسه ۱۶ شهریور هیات امنای صندوق مشخص می شود، اظهار داشت: پس از تصویب افزایش قیمت در این نشست میزان آن هم در جلسات بعدی تعیین خواهد شد.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام صندوق رفاه دانشجویان اجاره بهای خوابگاه های روزانه مجردی در سطوح یک و دو برای اتاق های یک نفره بیشتر از ۵۸۷ هزارتومان، اتاق های سه تا چهار نفره ۴۶۹ هزار تومان، اتاق های پنج تا ۶ نفره ۴۱۱ هزارتومان و در نهایت برای اتاق های هفت و هشت نفره ۳۵۲ هزار تومان تعیین شده است.
همینطور نرخ اجاره بهای خوابگاه های مجردی دانشجویان نوبت دوم یا شبانه برای سطوح یک و دو در اتاق های یک و دو نفره بیشتر از ۸۸۰ هزارتومان، اتاق های سه و چهار نفره ۷۰۴ هزارتومان، اتاق های پنج و ۶ نفره ۶۱۶ هزار تومان و اتاق های هفت و هشت نفره هم ۵۲۸ هزار تومان است.
طبق این نرخ اجاره بهای خوابگاه های متاهلی دانشجویان روزانه برای سطح چهار با امکانات مشترک ۶۷۵ هزار تومان و دانشجویان متاهل دوره شبانه هم بیشتر از یک میلیون تومان تعیین شده است.
همینطور برای دانشجویان با سنوات اضافه مبالغ فوق افزایش خواهد یافت، در واقع دانشجویان سنوات اضافه در نیم سال اول به میزان صد درصد، در نیم سال دوم ۱۵۰درصد و در نیم سال سوم هم ۲۰۰ درصد افزایش اجاره بها خواهند داشت و سکونت غیر مجاز مشمول جریمه ۱۰ برابری خواهد شد.
دانشجویان مهمان، بورسیه و شاغل هم مشمول ۵۰ درصدی افزایش نرخ اجاره بها خواهند شد. براین اساس مبنای محاسبه برای ترم های اول و دوم، چهار ماه و نیم برای تابستان ۲.۵ است.
منبع:

1401/05/09
12:39:46
5.0 / 5
390
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس