معاون اداری، مالی وزارت علوم:

فعلا هیچ پروژه عمرانی جدیدی غیر از خوابگاه های متاهلی تعریف نمی گردد

فعلا هیچ پروژه عمرانی جدیدی غیر از خوابگاه های متاهلی تعریف نمی گردد

معاون اداری، مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به لزوم تکمیل پروژه های نیمه کاره اظهار داشت: فعلاً هیچ پروژه عمرانی جدید غیر از خوابگاه های متاهلی تعریف نمی گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر علی خطیبی در نشست معاونان مالی اداری، مدیریت منابع دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی به روند نزولی بودجه آموزش عالی پس از سال 98 اشاره نمود و اظهار داشت: این روند را در سال 1401 تغییر دادیم و شیب نزولی بودجه را صعودی کردیم.
خطیبی با تکیه بر ضرورت توجه به مسئولیت اجتماعی توسط دانشگاه ها خاطرنشان کرد: دانشگاه باید به جامعه شهری پیرامون خود در همه زمینه ها توجه کرده و خدمات دهند تا مردم هم نسبت به دانشگاه و جامعه دانشگاهی دید مثبتی داشته باشند.
معاون وزیر علوم افزود: دو میلیون و 700 هزار مترمربع بنای نیمه کاره در مجموع آموزش عالی داریم که باید تکمیل شود.
وی عنوان کرد: در مجموع 30 سفر استانی ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت، آموزش عالی یکی از محورها بوده و تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی دانشگاه ها همواره مورد تاکید قرار گرفته، مطرح گردیده است. بر این اساس اعتبارات مناسبی برای تکمیل پروژه ها جذب شده و می خواهیم پروژه های عمرانی با پیشرفت بالای 50 درصد را که مصوبه ماده 23 را هم داشته باشند، کامل نماییم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی به معاونان مالی و اداری دانشگاه ها سفارش کرد در نظارت بر پروژه ها و انتخاب پیمانکارها دقت کنند چونکه سیستم آموزش عالی از پاک ترین سیستم هاست و نباید توسط برخی پیمانکاران مساله دار گرفتار مشکل شود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: وابستگی بودجه دانشگاه های وزارت علوم به بودجه دولتی از 72 درصد در سال ۹۵ این رقم در سال 1400 افزایش پیدا کرده و 82 درصد شده است.
وی ضمن اشاره به لزوم توجه به تنوع بخشی به منابع درآمدی دانشگاهها اظهار داشت: جذب دانشجویان بین الملل یکی از طریق های کسب درآمد است، این دانشجویان سفیران بین المللی ایران خواهند بود و باید زمینه را برای حضور آنها با هماهنگی سازمان امور دانشجویان فراهم نمود.1401/05/12
08:55:02
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانلود عکس