معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاكید كرد

ضرورت اتخاذ رویکرد تمدنی در طراحی برنامه های اربعین دانشگاهیان

ضرورت اتخاذ رویکرد تمدنی در طراحی برنامه های اربعین دانشگاهیان

به گزارش دانلود عکس معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در جلسه ستاد اربعین دانشگاهیان استان تهران اظهار داشت: رویکرد ما در طراحی برنامه های اربعین دانشگاهیان باید رویکرد تمدنی باشد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در جلسه ستاد اربعین استان تهران که به ریاست دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و با حضور آقای علیرضا کیخا جانشین سازمان بسیج دانشجویی، آقای صادق میرزاده مفرد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و تعدادی از معاونین و مدیران وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های استان تهران برگزار شد در مورد چگونگی اعزام، اسکان و تغذیه دانشجویانی که در این رویداد عظیم شرکت خواهند کرد بحث و تبادل نظر شد و هماهنگی های لازم صورت گرفت.
در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات و پیگیری های انجام شده در مورد مصوبات دومین جلسه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان عرضه شد.
در ادامه کیخا جانشین سازمان بسیج دانشجویی گزارشی از اقدامات سازمان بسیج دانشجویی برای ایجاد تمهیدات لازم برای دانشجویان و همینطور هماهنگی های صورت گرفته برای اجتماع عظیم دانشجویان جهان اسلام در کربلای معلی در روزهای اربعین حسینی عرضه داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، صادق میرزاده مفرد، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ هم در سخنانی با بیان این که برنامه ریزی های لازم برای اعزام سیصد کاروان به ظرفیت پنج هزار نفر از دانشجویان استان تهران انجام شده خواهان اجرای مصوبات ستاد ملی اربعین دانشگاهیان در دانشگاه های تهران شد.
در ادامه جلسه حاضرین به بحث و تبادل نظر در مورد انجام هماهنگی های لازم برای اعزام دانشگاهیان به این سفر معنوی پرداختند.
در انتها جلسه دکتر عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزیر علوم تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به این که رویداد اربعین یک رویداد فوق العاده به حساب می آید، اظهار داشت: رویکرد ما در طراحی برنامه های اربعین دانشگاهیان باید رویکرد تمدنی باشد و تمام این عناصر، زمانی ادراک می شود که در آن منظومه دیده شود.
وی ادامه داد: اجتماع دانشجویان جهان اسلام در کربلای معلی در روزهای اربعین حسینی اتفاق بسیار مبارکی است که می تواند نقطه عطف فعالیتهای ستاد ملی اربعین دانشگاهیان محسوب شود.
معاون فرهنگی وزارت علوم با تکیه بر انجام برنامه ریزی لازم برای حضور حداکثری دانشجویان، مجدداً بر پشتیبانی از دانشجویان کم برخوردار جهت شرکت در این رویداد تصریح کرد و خواهان مساعدت خیرین در این حوزه شد.
دکتر کلانتری ضمن اشاره به ضرورت دعوت از اقشار مختلف دانشجویان برای حضور در این حرکت الهی، خواهان حمایت ویژه از دانشجویانی شد که برای نخستین بار به زیارت اباعبدالله الحسین(ع) مشرف خواهند شد.
او در آخر با تکیه بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای حمایت و عرضه تسهیلات به متقاضیان اضافه کرد: فعالین دانشجویی، اعضای تشکل های اسلامی، کانون های فرهنگی و انجمن های علمی در اولویت پرداخت تسهیلات باشند.
منبع:

1401/05/13
13:48:05
5.0 / 5
472
تگهای خبر: انجمن , دانشجو , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دانلود عکس