اقتصادی ترین نوع آموزش از منظر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

اقتصادی ترین نوع آموزش از منظر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

سمنان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان معتقد می باشد كه اقتصادی ترین نوع آموزش، آموزش مهارتی است.


رضا نقدی در دیدار با معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان اظهار نمود: خود اشتغالی، کارآفرینی و کمک به راندمان نیروی کار، هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاهی مهارت محور با تربیت نیروی کار ماهر و چیره دست همراه با پنجه های کارآمد است.
وی اظهار داشت: جمعیت دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای بیش از 140 هزار دانشجو در تمامی استان های کشور و در 176 دانشکده در ۱۱۴ شهر کشور و 31 استان در سطح کشور می باشد.
نقدی با اشاره به وجود 2300 کارگاه و آزمایشگاه در کشور اشاره کرد: بیش از 60 درصد دروس در این دانشگاه به صورت کارگاهی و آزمایشگاهی برگزار می گردد.
وی آمار اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه را بیش از 63 درصد برشمرد و اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان بعنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان در 4 دانشکده با 4 هزار دانشجو و 500 عضو هیئت علمی، مدرس و نیروی حق التدریس رسالت و ماموریت خودرا دنبال می کند.
نقدی با تاکید بر اینکه اقتصادی ترین نوع آموزش، آموزش مهارتی است، افزود: آمار اشتغال دانش آموختگان نشان میدهد دانشگاه فنی و حرفه ای متناسب با نیاز صنعت رشته های تحصیلی را ارائه می دهد تا دانشجو پس از فارغ التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان تصریح کرد: ۵۸ رشته کاردانی و کارشناسی مهارتی در این دانشگاه بمنظور تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ارائه می شود که از این تعداد ۳۸ رشته در مقطع کاردانی و ۲۰ رشته در مقطع کارشناسی است.
نقدی با اشاره به اهمیت تربیت نیروی ماهر و آماده کار در دانشگاه ها، اشاره کرد: خود اشتغالی، کارآفرینی و کمک به راندمان نیروی کار، هدف اصلی دانشگاه فنی و حرفه ای است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اظهار داشت: دانشگاه فنی وحرفه ای دولتی و تحصیل در مراکز این دانشگاه علمی رایگان است و در سال جدید مجوز ستاندن رشته های طراحی لباس در مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی مهندسی مکانیک خودرو و حسابداری به صورت ناپیوسته و رشته های کاردانی مانند انرژی تجدیدپذیر خورشیدی، تبرید، گرافیک، تربیت بدنی، معماری، هنرهای تجسمی-نقاشی، تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ستاندن شده است.
معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان نیز اشاره کرد: فرهنگ کار بسیار مهم و کلیدی است و باید بر تقویت زیرساخت ها جهت تاثیر ویژه بر روی فرهنگ کار توجه گردد.
فاطمه منصوری اظهار داشت: مهارت آموزی و افزایش آموزش های کاربردی راهکار مهم کاهش بیکاری است.
وی با اشاره به سند استراتژیک توسعه آموزش های مهارتی استان اظهار داشت: ترویج و توسعه فرهنگ مهارت های آموزشی از مهم ترین اهداف این سند است که دانشگاه ها باید از این ظرفیت بهره گیرند.
وی اشاره کرد: راندمان و استفاده بهینه از نیروی انسانی مورد توجه مسئولان حوزه اشتغال باشد و با اجرای طرح های آموزشی و قبل از آن فرهنگ سازی در محیط خانواده باید به سمت این مساله مهم گام برداشت.
منبع:

1399/05/09
11:47:35
5.0 / 5
1938
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانلود عکس