رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

جوانان دانشگاهی پیشگام حرکت جهادی در قلمرو تمدنی باشند

جوانان دانشگاهی پیشگام حرکت جهادی در قلمرو تمدنی باشند

به گزارش دانلود عکس، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در مراسم افتتاحیه «حامیم» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار داشت: جامعه ایرانی نیز با چنین پشتوانه های صنعتی و علمی باید مفتخر به گذشته و نیاکان و الگوهای بزرگ خود با اطمینان به سمت آینده حرکت نماید و قلمرو تمدنی ایرانی اسلامی را با کارهای جهاد گرانه گسترش دهد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، در مراسم افتتاحیه دوره توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با عنوان «حامیم» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دشمن شیوه های مختلفی برای حذف یک جامعه یا گروه از صحنه دارد. حذف فیزیکی و برخورد سخت برای دشمن هزینه آفرین است، چونکه هوشیاری و بیداری و افزایش انگیزه ها را در کشورهای مقابل در پی دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: شیوه های برخورد سخت در مقابل ملت عظیم ایران، جواب نداده و دشمن به سیاست کاهش انگیزه ها و تسخیر باور جوانان روی آورده است. بیشترین مواجهه و فعالیت دشمن در فضای مجازی همچون اینستاگرام است که محل فعالیت جوانان است

رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه اشاره کرد: تلاش نظام سلطه، صحنه گردانی و مدیریت افکار و اذهان بصورت هوشمندانه در فضای مجازی است. این شیوه در نقاط عطف مانند ایام شهادت سردار سلیمانی و چند حادثه مشابه به وضوح قابل مشاهده بود اینستاگرام با بهره گیری از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، تصاویر سردار را حذف کرده و در صورت اصرار کاربران صفحات آنها مسدود می شد. در فضای مجازی دیکتاتوری رسانه ای به وضوح اعمال می شود و در صورتیکه کاربران گمان می کنند که در این صحنه ها از آزادی برخوردار می باشند و به اصطلاح آزادی بیان دارند.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی اضافه کرد: در ماجرای دیگری علاقه مندان به ایران و انقلابیون وطن دوست فراخوانی برای نصب پرچم ایران بر سردر خانه ها و انتشار عکس در فضای مجازی با هشتگ پرچم دادند. اینستاگرام در این مساله ملی دخالت کرده و احساس وطن پرستی ایرانیان را برنتافت و با فیلتر کردن هشتگ در مقابل این حرکت آزادانه ایستاد.

وی اضافه کرد: در فضای زیست حقیقی که مربوط به قلمرو جغرافیایی کشورهاست استقلال و آزادی وجود دارد اما در فضای زیست مجازی که در اختیار نظام سلطه است آزادی کشورها و ملیت ها متناسب با فرهنگ هر کشور، با دیکتاتوری جهانی محدود می شود.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به اینکه تلاش دشمن جنبه دیگری نیز دارد، اضافه کرد: از یک سو، باور ما را نسبت به گذشته و انقلاب و دفاع مقدس و دفاع از حرم نشانه گرفته است و درحال کوچک نمایی و اشکال تراشی است و از طرف دیگر با بزرگنمایی، دوران ننگین پهلوی را خوش آب و رنگ جلوه می دهد. از سویی می خواهد توفیقات بزرگ ملت ایران را زیر سوال برد و از جانب دیگر با بزرگنمایی گذشته وضع موجود را نامطلوب و نابسامان تصویر کرده و آینده را سیاه نشان دهد.

وی اشاره کرد: زمانی مجبور بودیم برای اداره جنگ و ایجاد توازن دفاعی، از کشورهای درجه سوم هم درخواست موشک نماییم، اما امروز خبرهایی از قدرت های بزرگ سلطه گر منتشر می شود، که نگرانی آنها را از صادرات تسلیحاتی و نظامی ایرانی گوشزد می کند. این دستاورد حاصل تلاش دانشمندانی چون شهید تهرانی است که شما دانشجویان عزیز نیز در آن مسیر گام دوم انقلاب را طی می کنید و به سمت قله های موفقیت و پیشرفت قدم بر می دارید.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها عنوان کرد: تاریخ نشان داده است که همیشه نظام های تحت سلطه، اراده کرده و رو به جلو حرکت کرده اند. در این راه ملت ایران نیز با اراده پولادین بعد از انقلاب با جبران عقب ماندگی ها امکان پیشرفت در علوم مختلف را برای رسیدن به نقطه اوج تا سر آمد شدن مدنظر دارد.

بنابر اعلام مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در آخر با اعلان اینکه یکی از عرصه های زمینه ساز پیشروی نیز دانشگاه امیرکبیر است، اشاره کرد: دانشگاهی پیشرو که موانع را از مقابل جامعه و صنعت کشور برداشته و افتخار آفرین است. جامعه ایرانی نیز با چنین پشتوانه های صنعتی و علمی باید مفتخر به گذشته و نیاکان و الگوهای بزرگ خود با اطمینان به سمت آینده حرکت نماید و قلمرو تمدنی ایرانی اسلامی را با کارهای جهاد گرانه گسترش دهد.

منبع:

1401/05/28
16:44:02
5.0 / 5
445
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دانلود عکس