با ارتقاء كارایی موشك؛

انجام دو آزمایش موشک های مافوق صوت هاوک آمریکا

انجام دو آزمایش موشک های مافوق صوت هاوک آمریکا

به گزارش دانلود عکس، اخیرا دو آزمایش موشک های مافوق صوت آمریکا که توسط شرکتهای ریتون و تورتروپ گرومن ساخته شده اند، با موفقیت انجام شده است.به گزارش دانلود عکس به نقل از نیواطلس، آزمایش این موشک های مافوق صوت که هاوک نام دارند، در چارچوب برنامه تولید موشک های مافوق صوت کروز صورت گرفته است.
تعدادی از کشورهای جهان برنامه های خود برای تولید موشک های مافوق صوت را با جدیت پیگیری می کنند که همچون آنها میتوان به روسیه، چین و آمریکا اشاره نمود. اما تولید موشک های مافوق صوتی که هم عملیاتی و هم قابل اعتماد باشند یک چالش جدی باقی مانده است.
دو پرتاب تازه موشک های مافوق صوت هاوک آمریکا با همکاری دارپا و وزارت دفاع این کشور صورت گرفته، ولی نقطه پرتاب افشا نشده است. آزمایش قبلی در این حوزه در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۱ انجام شده بود. دو پرتاب مورد اشاره به صورت پشت سر هم و خودکار انجام شده اند.
اگرچه فاصله ۱۱ ماهه بین این پرتاب ها زیاد به نظر می آید، اما شرکتهای سازنده مدعی هستند برنامه هاوک با استفاده از مهندسی دیجیتال به سرعت توسعه می یابد و دو موشک مورد اشاره پروازهای بی شماری را در چارچوب یک شبیه سازی کامپیوتری انجام داده اند.
دو آزمایش در دنیای واقعی به گروه سازنده اجازه می دهد تا از مدلهای دیجیتال و داده های پروازی در دنیای واقعی برای ساخت مواد جدید، اصلاح فرآیندهای تولید و ابداع اشکال آیرودینامیکی مناسب برای مقاومت در مقابل دما و تنش های پرواز با سرعت بیشتر از ۵ ماخ استفاده نمایند.
در آخرین آزمایش، نمونه اولیه موشک هاوک زیر بال هواپیما حمل شد و به ارتفاع بالا پرواز کرد و در آنجا رها گردید. سپس یک تقویت کننده موشک جامد، آنرا تا سرعت مافوق صوت شتاب داد و یک موتور مافوق صوت اسکرم جت هم فعال شد. اسکرم جت از حرکت رو به جلوی خود برای فشرده کردن هوای ورودی و ایجاد موج ضربه ای استفاده می نماید که نیروی رانش کافی تولید می کند تا موشک را به بیشتر از پنج برابر سرعت صوت برساند.
آخرین نمونه اولیه این موشک تنها تغییراتی جزئی نسبت به پرواز قبلی داشت و تمام اهداف خویش را برآورده کرد. داده های بازیابی شده برای بهبود مدلهای دیجیتال با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و کلان داده ها مورد استفاده قرار می گیرند تا کاربرد عملی، کارایی و عملکرد این سلاح بهتر شود.


منبع:

1401/05/29
10:28:19
5.0 / 5
452
تگهای خبر: بازی , دیجیتال , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس