رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

ظرفیت های دانشگاه در راه انقلاب و ظهور، شناسایی و به کارگیری شوند

ظرفیت های دانشگاه در راه انقلاب و ظهور، شناسایی و به کارگیری شوند

به گزارش دانلود عکس، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خطاب به اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار داشت: خودتان را برای صحنه های بزرگ و برای مواجهه های سخت با نفسانیات و شبهات و هجمه های بیرونی آماده کنید. میدان اول ما هم دانشگاه است. شما باید ظرفیت های دانشگاه را در راه انقلاب و ظهور شناسایی، مجهز و به کارگیری کنید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در بیست و سومین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار داشت: ما در دوره ای به سر می بریم که حرکت جریان الهی و جریان طاغوت به سمت نقطه نهایی نبرد نزدیک شده است. یعنی در کنار موفقیت ها و ارزش هایی که نیروهای مومن در موقعیت های مختلف پیدا می کنند، اعمال سختی ها و هجمه ها و جولان های باطل هم بالا می گیرد. ما با مطالعه تاریخ انبیاء می بینیم که این نبرد تاریخی همواره صورت گرفته و حتی شاید بتوان اظهار داشت که امت هیچ پیامبری به اندازه ای که امت آخرالزمانی ما امروز مورد هجمه قوای باطل هست، در معرض این میزان از هجوم نبوده است.
ایشان در ادامه اضافه کرد: در طول تاریخ نمونه های مختلفی از باطل را شاهد بودیم؛ گاهی طواغیت با به کارگیری زور جامعه را به بردگی می کشیدند و گاهی با تطمیع مالی و گاهی هم با به خدمت گرفتن نیروهای شیطانی و شهوانی؛ امروز اما قوای باطل با تمام امکانات خود به میدان آمده است؛ بنابراین است که می بینید دشمن هم از اشغال نظامی و استثمار و استعمار صحبت می کند و هم در جنگ نرم، به دنبال گسترش فساد اخلاقی است و در جنگ روایت ها، تحریف و دروغ را در برنامه کار خود دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی اظهار داشت: امروز شما می بینید حتی سالم ترین انسان ها و جوامع و خانواده ها نگران آنچه که در فکر و دل فررندانشان و خودشان می گذرد هستند. گاهی با یک بازی کامپیوتری که برای کودکان طراحی می کنند و یا در یک فیلم سینمایی که با هزینه های گزاف ایجاد می شود، تمام عناصر و مولفه های هویتی نظام طاغوت جاسازی شده و تمام مولفه هایی که برای زمینی نگه داشتن انسان هاست، در غایت ظرفیت خودش به کار گرفته می شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: ما در دوره ای به سر می بریم که باطل با تمام ظرفیت و حق با تمام انتظار، درحال خودنمایی هستند. در این فضا کسی که میدان را بشناسد و بر آن مسلط باشد و خویش را آماده کرده باشد برنده نبرد آخرالزمانی میان حق و باطل است.
ایشان در ادامه اضافه کرد: شب عاشورا زهیر یک خاطره ای در جمع یاران اباعبدالله (ع) نقل کرد؛ گفت در شبی با علی(ع) بودیم و بعد علی(ع) به ما گفت این جنگی که شما دیدید نسبت به جنگ حسین(ع) و یارانش چیزی نیست؛ رزمنده کسی است که در آن میدان هماوردطلبی کند. این خاطره در این روزها مدام پیش روی ماست؛گاهی ما جنگی در پیش داریم که تمام جنگ های قبلی در مقابل آن رنگ خواهند باخت و ناچیز خواهد بود ازاین رو باید خودمان را به نسبت میدانی که در آن قرار داریم آماده و مجهز نماییم.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: رزمنده ای که مقرر است به میدان برود اول باید در جهاد اکبر که همان جهاد با نفس است خودی نشان داده باشد وگرنه مشکلاتی که در جهاد اکبر حل نشده در جهاد اصغر او را زمین می زند.
وی اظهار داشت: عده ای از جنگ و جبهه سربلند بیرون آمدند، اما در رقابت سیاسی و مالی و مسئولیت و... که قرار گرفتند و با این وسوسه های دنیوی امتحان شدند، زمین خوردند. کی این اتفاق می افتد؟ جایی که انبان هایی که بعنوان صالحات و خیرات ذخیره کرده بودیم سوراخ می شود. عزیزان، خودتان را برای صحنه های بزرگ و برای مواجهه های سخت با نفسانیات و شبهات و هجمه های بیرونی آماده کنید. میدان اول ما هم دانشگاه است. شما باید ظرفیت های دانشگاه را در راه انقلاب و ظهور شناسایی، مجهز و به کارگیری کنید.
وی ادامه داد: اعضای انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل جزء بچه های پای کار و انقلابی تشکل های دانشجویی هستند. نسبت به میدان حساسیت دارند، تلاش می کنند بموقع اقدام نمایند، از موضوعات غفلت نمی کنند، این ها قابل تحسین است.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی خاطرنشان کرد: نسبت به حوادث و اتفاقات جامعه فعال باشید، همانطور که تابحال فعال بودید. یک تشکل انقلابی نسبت به مسائل بومی و منطقه ای، ملی و بین المللی باید حساس باشد. اگر اتفاق خوبی می افتد تشویق کنید و اگر خطایی رخ می دهد مطالبه کنید. اگر ارگانی احتیاج به حمایت دارد حمایت کنید. اگر اتفاقی در حوزه بین الملل می افتد اعلام موضع کنید. خیلی وقت ها مواضع شما تنها صدایی است که از جامعه شنیده می شود. خودتان را نسبت به مسائل مسئول بدانید.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، او در آخر خطاب به دانشجویان اظهار داشت: از ظرفیت های موجود برای تحقق اهداف نظام استفاده کنید. گاهی به علت حاکمیت دولت انفلابی، نیروهای انقلابی گرفتار انفعال در نقش آفرینی شوند. این یک خطر است. گاهی این خطر خودش را در چارچوب رها کردن ادامه مسیر نشان داده است و گاهی در چارچوب نقد نکردن دولت. باید روی حمایت عاقلانه، نقد مشفقانه و نظارت بر دولت هم فکر بکنید و حرکت داشته باشید این همان چیزی است که هم رهبر معظم انقلاب بارها از دانشجویان مطالبه داشته اند و هم خود رئیس جمهور خواهان آن است.




منبع:

1401/05/31
13:07:27
5.0 / 5
490
تگهای خبر: انجمن , بازی , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس