مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه:

دانشگاه امیرکبیر بهترین کارنامه عملکرد را در مدیریت مصرف برق کسب کرد

دانشگاه امیرکبیر بهترین کارنامه عملکرد را در مدیریت مصرف برق کسب کرد

به گزارش دانلود عکس، مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه در امتداد وظیفه اجتماعی، ملی و سرزمینی خود سیاست ها و پروتکلهای مختلفی درباب کاهش مصرف برق و مصرف بهینه برق انجام داده است و همین برنامه ریزی ها موجب شد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر بهترین کارنامه عملکرد را در مدیریت مصرف برق کسب کند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر فرزاد حاتمی درباب اقدامات و تمهیدات انجام شده در امتداد کاهش مصرف برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: خط مشی و سیاست کلی دانشگاه همچون سنوات گذشته کاهش هرچه بیشتر و مصرف بهینه برق به خصوص در ساعات اوج مصرف و در وضعیت بحران با بکارگیری و بهره گیری از تمهیدات، سیاست ها و پروتکلهای لازم برای مساعدت با سیستم توزیع سراسری برق و کاهش مشکلات مبتلابه با دید ملی و سرزمینی بوده و خواهد بود.

وی ادامه داد: در برنامه چشم انداز و سیاست های کلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه ریزی برای کاهش مصرف برق انجام شده است.

مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: یکی از برنامه های دانشگاه در این جهت جایگزینی تعدادی از سیستم روشنایی قدیمی که گاهی لامپ های مهتابی و پرمصرف عموما صنعتی هستند، بوسیله لامپ های با مصرف کم همچون LED و SMD که به مرور و در حد توان در حال اجراست.

وی با اشاره به خرید و نصب دیزل ژنراتور برای تعدادی از قسمت های دانشگاه در امتداد کاهش مصرف برق اظهار نمود: همین طور در دانشگاه بانکهای خازنی در پست های برق نصب شده است.

مدیر دفتر فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: از دیگر اقدامات انجام شده خرید و نصب سافت استارتر در موتورخانه ها است.

دکتر حاتمی با اعلان اینکه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدامات اساسی در وضعیت بحران و اوج مصرف برق انجام شده است، اضافه کرد: خاموشی کامل سیستم روشنایی و تاسیساتی در مکان های خارج از سرویس همچون کلاس های آموزشی به طور تقریباً ۱۰۰ درصد و حدود ۷۰ درصد از اتاق های هیات علمی و کاهش میزان روشنایی فضاهای عمومی و راهروها به کمتر از میزان ۳۰ درصد از اقدامات انجام شده بشمار می رود.

وی اشاره کرد: از دیگر اقدامات در حوزه کاهش مصرف برق می توان به کاهش ظرفیت آسانسورهای منصوب به میزان ۵۰ درصد، خاموشی آسانسورهای مازاد به همین میزان و خاموشی کل سیستم سرمایش موتورخانه آنها به سبب کاهش تردد اشاره نمود.

به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مدیر دفترفنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: خاموشی کامل سیستم های سرمایش و برودت مرکزی ساختمان ها در راس ساعت ۱۲: ۰۰ تا ۱۲: ۳۰، قطع برق ساختمان های دارای مصرف برق بالا و غیرمتعارف در صورت عدم رعایت الگوی مصرف و پروتکلهای ابلاغی و بکارگیری از دیزل ژنراتورهای منصوب در مواقع پیک مصرف و قطع برق شهری از دیگر اقدامات انجام شده بشمار می رود.

دکتر حاتمی اظهار نمود: برنامه ها و سیاست های کلی دانشگاه در آینده به شرط تامین اعتبار لازم برای کاهش مصرف برق خرید و تهیه دیزل ژنراتور برای مابقی ساختمان های دانشگاه ترجیحا ساختمان های پر مصرف، تجهیز کامل پست های برق به بانکهای خازنی و بروز رسانی آنها، تعویض تمامی سیستم های روشنایی قدیمی، پرمصرف و صنعتی ساختمان های دانشگاه و جایگزینی آنها بوسیله سیستم های بروز همچون LED و SMD و فوق کم مصرف و به روزرسانی سیستم سافت استارترهای منصوب موتورخانه ها و خرید تجهیزات لازم برای تکمیل تمامی سیستم ها است.

وی با اعلان اینکه با مدیریت مصرف در وضعیت پیک ۱۰ مگاوات از مصرف برق مؤسسات آموزش عالی پایتخت کاسته شده است، اشاره کرد: با برگزاری مانور بزرگ پایش مصرف برق دانشگاه های شهر تهران، ۱۰ مگاوات از بار پایه مصرف برق مؤسسات آموزش عالی پایتخت کاسته شد که دانشگاه های امیرکبیر، شهید بهشتی و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، بهترین کارنامه عملکرد را در مدیریت مصرف برق کسب کردند.1401/06/05
10:01:05
5.0 / 5
423
تگهای خبر: آموزش , خرید , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانلود عکس