معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران اعلام كرد

جزئیات راه اندازی مسکن ویژه کارکنان جوان دانشگاه تهران در زمینهای دانشگاه

جزئیات راه اندازی مسکن ویژه کارکنان جوان دانشگاه تهران در زمینهای دانشگاه

به گزارش دانلود عکس، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران از آغاز پیگیری های قانونی بهره برداری از زمینهای دانشگاه تهران جهت راه اندازی مسکن ویژه کارکنان جوان اطلاع داد و اظهار داشت: از جانب کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه تهران اجازه داده شده است که سازوکارهای لازم جهت راه اندازی مسکن کارکنان تهیه و به هیأت امنای دانشگاه گزارش شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر احمد نوحه گر معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران همزمان با هفته دولت و به مناسبت روز کارمند، اظهار داشت: بر مبنای پیگیری های دانشگاه تهران از راه مسؤلان وزارت راه و شهرسازی، درحال پیگیری در جهت رفع موانع توسعه و ساخت مسکن برای کارکنان هیأت علمی و غیرهیات علمی دانشگاه تهران هستیم.
دکتر نوحه گر با یادآوری این که تأمین مسکن برای جوانان از دغدغه های مهم دولت سیزدهم است، اضافه کرد: در دانشگاه تهران هم سیاست گذاری و چاره جویی لازم برای تأمین مسکن کارکنان هیأت علمی و غیرهیات علمی جوان در حال انجام می باشد.
عضو هیأت رئیسه دانشگاه تهران تصریح کرد: استفاده از املاک و زمینهای دانشگاه برای ساخت مسکن کارکنان نیازمند مجوز هیأت امنای دانشگاه تهران است و ساز و کار لازم برای تأمین مسکن کارکنان هیأت علمی و غیرهیات علمی دانشگاه تهران، بعد از تصویب هیأت امنای دانشگاه اعلام خواهد شد.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش از رفع موانع اعمال مدرک تحصیلی کارکنان دانشگاه تهران اطلاع داد و عنوان کرد: در گذشته یک سری موانعی در زمینه اعمال مدرک کارکنانی که تحصیلات خویش را همزمان با کار ادامه داده بودند بوجود آمده بود که خوشبختانه در دوره جدید مدیریتی دانشگاه تهران، این مشکلات برطرف شد.
دکتر نوحه گر افزود: متأسفانه در گذشته، برخی از کارکنان دانشگاه تهران بخاطر ادامه تحصیل با موانع و مشکلاتی روبرو شده و حتی بعضی از آنها لغو قرارداد شده بودند. ضمن این که بازگشت به کار این همکاران انجام شده است، پرونده هایی که برای آنها در کمیته تخلفات اداری تشکیل شده بود هم مختومه شد. چونکه ضمن رعایت قوانین و مقررات حضور در محل کار، کارمندان می توانند در زمان هایی که تعهدی برای کار ندارند، تحصیل شان را ادامه دهند.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع دانشگاه تهران در انتها عنوان کرد: از سال ۱۳۹۲ بحث رتبه بندی کارکنان دانشگاه تهران متوقف یا با کندی و با شیوه نامه های سختگیرانه انجام می شده است؛ بنابراین تعداد اندکی از حق قانونی خود برخوردار بوده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر نوحه گر خاطرنشان کرد: در دوره جدید مدیریتی، در کارگروه طبقه بندی مشاغل بیشتر از ۲ هزار نفر از کارکنان دانشگاه تهران از مزایای ارتقا، انتصاب و اعمال مدرک بهره مند شدند.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران دارای ۳ هزار و ۶۴۲ کارمند است که از این تعداد ۱۸۶۹ کارمند رسمی، ۸۸ عضو پیمانی، ۱۶۸۵ عضو قراداد معین هستند. ازاین رو امتیازات بیشتر از ۶۰ درصد کارمندان دانشگاه عملیاتی شده است که همچنان ادامه دارد.
منبع:

1401/06/06
23:36:26
5.0 / 5
439
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
دانلود عکس