معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم:

همراهی فعال با روند پرشتاب علمی دنیا نیازمند استقرار نظام کیفیت آموزش عالی است

همراهی فعال با روند پرشتاب علمی دنیا نیازمند استقرار نظام کیفیت آموزش عالی است

به گزارش دانلود عکس، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه همراهی فعال با روندهای پرشتاب علمی دنیا نیازمند استقرار نظام کیفیت آموزش عالی است خاطرنشان کرد: دانشگاه ها با بهبود مداوم کیفیت می توانند ضمن ارتقاء به جایگاه درخور، با تولید و انتقال دانش و خدمات تخصصی به توسعه همه جانبه کشور کمک کنند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر مرتضی فرخی همزمان یا گرامیداشت هفته دولت؛ ضمن بازدید از دانشگاه ارومیه، در جلسه شورای مدیریت آموزش عالی استان آذربایجان غربی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد به بررسی مسائل آموزش عالی این استان پرداخت و تصریح کرد: نگاههای سنتی در حوزه هنری و فرهنگی پاسخگوی نیاز امروز جامعه نیست و تفکر خلاق و نقادانه بر بسترهای سیاسی و اجتماعی هم به لحاظ محتوا و هم از نظر ساختار بعنوان جزء لاینکف آموزش بایستی بستر تغییرات اساسی در بخش آموزش و سرفصل های آموزشی رشته های در رابطه با حوزه فرهنگی و هنری دانشگاه های ما قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه همراهی فعال با روندهای پرشتاب علمی دنیا نیازمند استقرار نظام کیفیت آموزش عالی است خاطرنشان کرد: دانشگاه ها با بهبود مداوم کیفیت می توانند ضمن ارتقا به جایگاه درخور، با تولید و انتقال دانش و خدمات تخصصی به توسعه همه جانبه کشور کمک کنند.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در گسترش آموزش عالی و تنوع رشته ها اگر ساز و کارهایی برای پایش کیفیت آموزش در نظر گرفته نشود هدر رفت امکانات و سرمایه تلقی می شود، اضافه کرد: در این استان به خصوص در حوزه های مهارتی که دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای متولی این رشته ها هستند، اقدامات خوبی صورت گرفته و خوشبختانه فارغ التحصیلان این رشته ها با عنایت به مهارتی که فرا می گیرند، سریع تر وارد حوزه های اشتغال می شوند. اما در بحث توسعه رشته های هنری و فرهنگی نیازمند اقدامات اساسی تری همچون بسترسازی امکانات اولیه و تأمین هیات علمی های متخصص، متعهد و خلاق و سپس ایجاد رشته های متناسب با فرهنگ و هنر هستیم که البته فارغ التحصیلان آن بتوانند نیازهای استان را رفع نمایند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این سفر جاسب نیکفر مدیرکل امور مجلس وزارت علوم هم معاون وزیر علوم را همراهی کرد. در ادامه این جلسه روسای دانشگاه های استان در مورد مسائل و مشکلات دانشگاه های تحت مدیریت خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.
منبع:

1401/06/08
16:18:16
5.0 / 5
450
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس