رئیس دانشكده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر:

حل مسائل کلیدی کشور به دانشگاه ها سپرده شود

حل مسائل کلیدی کشور به دانشگاه ها سپرده شود

به گزارش دانلود عکس، رییس دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دولت، طرح ها و مسائل کلیدی کشور را بصورت مساله تعریف کند و حل مسئله را به دانشگاه ها بسپارد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر مهدی مجیدپور در نشست تعدادی از استادان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رییس جمهوربا بیان این که امروزه علم و فناوری از ارکان قدرت است، اظهار داشت: جوامعی که بتوانند علم و فناوری را در عرصه های مختلف اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی وارد کنند، موفق تر هستند.
وی گفت: با آمدن دولت جدید امید فراوانی در نخبگان علمی کشور به وجود آمد و همه اساتید و پژوهشگران دانشگاه ها انتظار دارند که با نگاه به ظرفیت های داخلی که یکی از بنیان های رویکرد دولت جدید است، دانشگاه ها در حل مسائل کلان کشور بیش از پیش مشارکت داشته باشند.
رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری اشاره کرد: هنوز برای جامعه علمی و نخبگان و دانشگاه های کشور این سوال مطرح است که آیا علم و فناوری جزء اولویت های دولت است؟ ما واقف هستیم که دولت با مشکلات و چالشهای مختلفی روبرو است اما باید توجه داشت که علم و فناوری از اولویت های کشور است و عدم توجه به این مساله راهبردی موجب خسران و زیان در سالهای آتی خواهد شد.
دکتر مجیدپور عنوان کرد: اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر بصورت موردی با دستگاهها در حوزه هایی مانند یارانه های انرژی، کارت سوخت و یا یارانه های آرد و نان همکاری می کنند که فقط بصورت آتش به اختیار بوده و نظام مند نیست.
وی اشاره کرد: بدین سبب این سوال مطرح می شود که چرا این مسائل بصورت نظام مند و ماموریتگرا برای ما تعریف نمی شود؟
رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: البته ما دراین زمینه فقط به نقد نمی پردازیم و راهکار نیز به رییس جمهور و دولت ارائه می دهیم. یکی از با اهمیت ترین راهکار ها این است که دولت، طرح ها و مسائل کلیدی کشور را بصورت مساله تعریف کند و حل مساله را به دانشگاه ها بسپارد.
دکتر مجیدپور اظهار داشت: به طور مثال ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آماده هستیم تا طرح راهبرد توسعه صنعتی یا کارت سوخت را که جوانب مدیریتی و سیاست گذاری و فنی دارد به عهده گیریم و در این جهت به دولت کمک نماییم.
وی اشاره کرد: در حقیقت با مساله محوری و ماموریت گرایی در دانشگاه ها می توانیم به حل مسائل کلیدی کشور کمک کرده و دانشجویان را در تمام مقاطع تحصیلی دراین زمینه هدایت، راهبری و حمایت نماییم.
رئیس دانشکده مدیریت، علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: بدین سان ظرفیت های داخلی بکار گرفته می شوند و نخبگان کشور بیش از پیش احساس می کنند در رشد و پیشرفت کشور نقش آفرینی دارند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مجیدپور اظهار داشت: چنین سیاست هایی توسط اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای دولت آماده و تدوین شده و انتظار داریم دولت در استفاده از این دانش ها فعال تر عمل کند.
منبع:

1401/06/13
23:27:13
5.0 / 5
429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
دانلود عکس