کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه صنعتی همدان

کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه صنعتی همدان

به گزارش دانلود عکس، همدان رییس دانشگاه صنعتی همدان از کمبود فضای فیزیکی در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: دانشگاه صنعتی، تنها دانشگاه استان با ماموریت رشته های فنی و مهندسی در استان است و ما نیازمند سوله و کارگاه هستیم بدین سبب احتیاج به فضای فیزیکی بیشتری داریم.


دکتر امیر مؤمنی با حضور در دفتر ایسنا همراه با هیأت رئیسه دانشگاه صنعتی همدان، اظهار داشت: دغدغه همه رؤسای دانشگاه صنعتی همدان، مشکل کمبود فضای فیزیکی این دانشگاه بوده اما تا حالا به سرمنزل مقصود نرسیده است. این دانشگاه از نظر تامین فضای آموزشی و رفاهی در مضیقه قرار دارد، از طرفی در سفرهای استانی رییس جمهور در دولت نهم و دهم به همدان، اختصاص زمین به دانشگاه صنعتی مصوب شده و استان باید این مشکل را حل کند همین طور از دانشگاه معین ما یعنی دانشگاه بوعلی سینا این توقع وجود دارد که به ما کمک نماید.
وی با اعلان اینکه فضای فیزیکی این دانشگاه ۱.۳ هکتار است، اشاره کرد: دانشگاه صنعتی، تنها دانشگاه استان با ماموریت رشته های فنی و مهندسی در استان است و ما نیازمند سوله و کارگاه هستیم بدین سبب احتیاج به فضای فیزیکی بیشتری داریم، از طرفی معضل نبود زیرساخت رفاهی در این دانشگاه وجود دارد.
مؤمنی با اشاره به این که در مدیریت جدید دانشگاه، مجوزی برای تأسیس مرکز رشد در دانشگاه دریافت کردیم که نیاز به فضا دارد، افزود: هم اکنون به سبب کمبود فضای آموزشی، قسمتی از مسائل را برون سپاری کرده و یا از ظرفیت کارگاه ها و لابراتوار های دانشگاه بوعلی سینا استفاده می نماییم.
صنعت به دانشگاه وابسته است و مهارت باید در کنار دانش باشد
وی با اشاره به رسالت این دانشگاه در رابطه با صنعت، توضیح داد: در این جهت تفاهم نامه های زیادی با صنایعی چون جهاددانشگاهی، سیمان هگمتان، شرکت مخابرات، کنترل گاز اکباتان، شرکت برق و بنیاد برکت منعقد شده است، از طرفی صنایع استان اقبال ویژه ای در جذب فارغ التحصیلان و کارآموزان این دانشگاه دارند.
رییس دانشگاه صنعتی همدان با اعلان اینکه دانشگاه و صنعت باید برای ارتباط با هم همکاری کنند، مطرح کرد: هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی در ایام دوشنبه هر هفته برای بسط ارتباط با صنعت و انعقاد تفاهم نامه با یکی از صنایع استان دیدار دارد در ضمن صنعت به دانشگاه وابسته است و مهارت باید در کنار دانش باشد بدین سبب تلاش می نماییم تا دانشجویان از صنایع بازدید کنند.
حضور ۲۸ تیم نوآور در مرکز خلاقیت و نوآوری دانشگاه
رییس دانشگاه صنعتی همدان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حضور ۲۸ تیم نوآور در مرکز خلاقیت و نوآوری این دانشگاه، مطرح کرد: تقویت شرکت های دانش بنیان کمک زیادی به گسترش و تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه می کند.
مؤمنی با تکیه بر تربیت تمام ساحتی دانشجو در دانشگاه، اظهار داشت: ما اعتقاد راسخ داریم که دانشگاه محلی است که دانشجو را برای تمام ابعاد زندگی اجتماعی آماده می کند. دانشجو باید پیشروی جامعه باشد و همه از آن الگو بگیرند. دانشجویان باید در کارهای فرهنگی و فوق برنامه فعالیت داشته باشند و تک بعدی نباشند.
منبع:

1401/06/14
23:32:29
5.0 / 5
454
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانلود عکس