معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در گفتگو با دانلود عكس مطرح كرد؛

مسئولان، امور فرهنگی را به مجموعه های دانشجویی بسپارند ولو با خطا همراه باشد

مسئولان، امور فرهنگی را به مجموعه های دانشجویی بسپارند ولو با خطا همراه باشد

به گزارش دانلود عکس، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به اهمیت بازگشت دانشجویان به متن برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها تصریح کرد: مبحث بازگشت دانشجویان به بطن مسائل فرهنگی و اجتماعی زمانی میسر می شود که مسؤلان دانشگاه ها میزان تصدی گری خود بر مسائل فرهنگی را کم کنند. مسؤلان دانشگاه ها، اجرای امور فرهنگی را به مجموعه های دانشجویی بسپارند ولو این که با خطا همراه باشد.


دکتر عبدالحسین کلانتری در گفتگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر، درباره ی برنامه های فرهنگی پیش بینی شده از طرف دانشگاه ها برای نودانشجویان اظهار داشت: اغلب دانشگاه های کشور، برنامه جشن دانشجویان نوورود را برگزار می کنند و مجموعه ای از معلومات فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و آنچه که جامعه هدف درباره ی زیست دانشجویی باید بدانند، در اختیار آنها قرارمی دهند. دانشگاه ها، برنامه هایی تدارک دیده اند که اغلب قالب ها و چارچوب های شاد و جذایی دارند.
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم با اعلان اینکه برنامه های دانشگاه ها تنها محدود به جشن معارفه نمی گردد، توضیح داد: درصدد برگزاری رویدادی بزرگ از طرف مراکز دانشگاهی کشور با همکاری سازمان امور دانشجویان، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد هستیم. طراحی این رویداد در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اهمیت بازگشت دانشجویان به متن برنامه های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها اشاره کرد: موضوع بازگشت دانشجویان به بطن مسائل فرهنگی و اجتماعی زمانی میسر می شود که مسئولان دانشگاه ها میزان تصدی گری خود بر مسائل فرهنگی را کم کنند. مسئولان دانشگاه ها، اجرای امور فرهنگی را به مجموعه های دانشجویی بسپارند ولو این که با خطا همراه باشد. این فرصت باید در اختیار دانشجویان قرارگیرد، چونکه معتقدیم هزینه سرجمع خطا کردن در محیط دانشگاه، نسبت به زمانی که دانشجویان بدون اهتمام و خطا وارد مسئولیت اجتماعی می شوند، برای نظام کمتر است.
دکتر کلانتری افزود: باتوجه به این مسائل، اصلی ترین سیاست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واگذاری کارها به مجموعه های دانشجویی است. واگذاری امور فرهنگی به دانشجویان میزان نشاط، امید و پویایی در محیط های آکادمیک را بیشتر می کند. امیدواریم که کارهای فرهنگی از رکود دوران کرونا بیرون رود چونکه در دوران پاندمی کرونا، تعدادی از کانون های دانشجویی، انجمن های علمی، هیئت های مذهبی و تشکلات دانشجویی از بین رفتند و یا تعطیل شدند.
وی با اعلان اینکه نخستین اقدام معاونت فرهنگی و اجتماعی همیشه احیاء مجموعه های دانشجویی است، توضیح داد: دراین زمینه ابلاغیه هایی گوناگون و مکرری به روسای دانشگاه ها و معاونان فرهنگی مراکز آموزش عالی کشور ارسال کرده ایم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: برگزاری انتخابات مجموعه های دانشجویی تسهیل شده است. تعدادی از نصاب ها را پایین تر آورده ایم چونکه هدف ما احیاء گروههای دانشجویی و شکل گیری مجدد این گروه ها است.
منبع:

1401/06/19
15:17:05
5.0 / 5
635
تگهای خبر: آموزش , انجمن , جشن , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانلود عکس