ابلاغ دستورالعمل استقبال دانشگاه آزاد از نودانشجویان

ابلاغ دستورالعمل استقبال دانشگاه آزاد از نودانشجویان

به گزارش دانلود عکس، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل استقبال از نودانشجویان این دانشگاه برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ابلاغ گردید.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، در این دستورالعمل که توسط دکتر فرزاد جهان بین ابلاغ گردیده، آمده است: با عنایت به بند ۴۹ از طریق کنش پنجم سند تحول و تعالی دانشگاه در خصوص تهیه و پیاده سازی استانداردها و دستورالعمل های مناسب سازی و هویت بخشی فضاهای دانشگاهی، ضروریست واحدهای دانشگاهی تمهیدات لازم برای بازگشایی دانشگاه ها و استقبال پرشور از نودانشجویان و استفاده از ظرفیت های آنان را مدنظر قرار دهند.
برپایه بندهایی از این دستورالعمل، ستاد استقبال از نودانشجویان زیر نظر شورای فرهنگی واحدهای دانشگاهی و به ریاست معاون فرهنگی و دانشجویی واحد و با حضور نمایندگان بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، تشکل های دانشجویی، کانون های فرهنگی و نشریه های دانشجویی و هیأت مذهبی در تمامی واحدهای دانشگاهی به منظور برنامه ریزی برای نحوه استقبال از دانشجویان تشکیل گردد.
مراسم استقبال از نو دانشجویان، به همراه خانواده در هر واحد با عنایت به کرامت و هویت دانشجو برگزار گردد.
ضروریست تمام برنامه های فرهنگی با محوریت مؤلفه های کلیدی هشت گانه (عقلانیت، امیدواری، اعتماد به نفس و...) از بدو ورود دانشجو برنامه ریزی شود بگونه ای که همه برنامه ها نسبت روشن و دقیقی با نهادینه سازی مؤلفه های کلیدی در فرهنگ دانشگاه داشته باشند.
در این دستورالعمل تاکید شده است که از ظرفیت اساتید بخصوص اساتید دانش خانواده و مشاوره در انتقال پیام های لازم به نو دانشجویان به صورت حداکثری بهره گیری شود.
زمان برگزاری مراسم استقبال از نودانشجویان، متناسب با برنامه ریزی شورای فرهنگی و ستاد استقبال از هفته دوم تا هفته آخر مهرماه با تاکید بر حضور نو دانشجویان و خانواده آنها در نظر گرفته شود. غبارروبی و عطر افشانی مساجد و مزار شهداء در واحدهای دانشگاهی بعنوان اقدام نمادین برای شروع سال تحصیلی جدید صورت گیرد.
در حاشیه برنامه، با محوریت نهادهای دانشجویی غرفه هایی تعبیه شود تا ضمن آشنایی دانشجویان با بخش های مختلف فرهنگی، زمینه ارتباط گیری و ثبت نام برای کانون ها، نشریات، بسیج دانشجویی و تشکل های دانشجویی فراهم گردد.
با عنایت به ضرورت توجه خاص به سلامت روانی در کنار بهداشت و سلامت جسمی، به منظور استفاده حداکثری از تمامی امکانات و ظرفیت های بالقوه دانشگاه همچون مراکز مشاوره و بهره گیری از اساتید متدین و متخصص، ضروریست اطلاع رسانی کامل در مورد اهمیت فعالیت مراکز مشاوره و انواع خدمات مشاوره ای (از جمله خدمات مشاوره ای در فضای مجازی)، ساعات حضور مشاوران جهت عرضه خدمات و.. به عمل آید.
به منظور سهولت دانشجویان در دریافت فرمها و اطلاعات در ارتباط با قوانین و مقررات و برنامه های فرهنگی مانند آشنایی با فعالیت کانون های فرهنگی، نشریه های دانشجویی و... سامانه معاونت فرهنگی و دانشجویی به آدرس farhangi.iau.ir در سامانه پیش ثبت نام درج شود.
همینطور به منظور تعامل و ارتباط مستمر دانشگاه با خانواده دانشجویان، ضمن تشکیل و معرفی کمیته تعامل دانشگاه و خانواده، کارگاه ها و جلسات آنلاین مشاوره خانواده و دانشگاه، بنا به لزوم از جانب واحدهای دانشگاهی اطلاع رسانی و برگزار گردد.1401/06/20
23:19:27
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس