نرخ غذای دانشجویی به دانشگاه ها ابلاغ گردید

نرخ غذای دانشجویی به دانشگاه ها ابلاغ گردید

به گزارش دانلود عکس، صندوق رفاه دانشجویان نرخ مصوب نرخ غذای دانشجویان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ نمود.


دکتر مسعود گنجی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفتگو با ایسنا، با بیان این که نرخ مصوب غذای دانشجویی به دانشگاه ها ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: برپایه بخش نامه ای که به دانشگاه ها درمورد نرخ غذای دانشجویی اعلام شده است، مبلغ ۳ هزار تومان برای صبحانه و مبلغ ۴ و ۶ هزار تومان بعنوان سهم دانشجو برای غذای کم هزینه و پرهزینه به دانشگاه ها پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه در رابطه با وضعیت دانشجویان سنواتی تصمیم گیری به هیئت مدیره دانشگاه ها واگذار شده است، توضیح داد: تصمیم بر این است، مبلغی که این دانشجویان پرداخت می کنند، حدود ۲ تا ۳ برابر دیگر دانشجویان باشد. تصمیم ما بر این بود که میزان مبلغ غذای این گروه بر مبنای سنوات باشد، اما تصمیم نهایی در این حوزه را به هیئت رییسه دانشگاه ها واگذار کرده ایم. بدین سان دانشگاه ها می توانند تا میزان ۹ هزار تومان برای وعده صبحانه از دانشجویان دریافت نمایند. بر این اساس امکان دارد دانشگاه ها مبلغ غذای دانشجویی که یک ترم سنوات دارد، را ۲ برابر بالا برند.
دکتر مسعود گنجی درباره ی قیمت غذای دانشجویان توضیح داد: بررسی ها نشان داده است که متوسط قیمت تمام شده یک پرس غذا، معادل ۶۸ هزار و ۵۰۰ تومان است. این در شرایطی است که در شش ماهه دوم سالجاری، ۱۴۳ میلیون پرس غذا در بین دانشجویان توزیع می شود.





منبع:

1401/06/23
10:13:20
5.0 / 5
541
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دانلود عکس