به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود؛

شانزدهمین همایش بین المللی ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی

شانزدهمین همایش بین المللی ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی

به گزارش دانلود عکس، شانزدهمین همایش بین المللی ˮارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهیˮ به همت دانشگاه علامه طباطبایی و همکاری و حمایت برخی از دانشگاه ها، انجمن های علمی و موسسه های پژوهشی در ۱۸ و ۱۹ آبان ماه سالجاری برگزار می گردد.به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عباس عباس پور، دبیر شانزدهمین همایش بین المللی "ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی" ضمن اعلام این خبر در رابطه با اهمیت برگزاری این همایش در سطح ملی و بین المللی اظهار داشت: ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی به صورت خاص و در آموزش عالی به صورت عام مهم می باشد چون که نمی توانیم از سهم اساسی دانشگاه ها در توسعه پایدار و همه جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور چشم پوشی نماییم. دانشگاه ها سهم قابل ملاحظه ای در گذار از مفروضات نسل اول دانشگاهی به سمت نسل های نوظهور مورد اعتماد امروز دارند. نظام های دانشگاهی از مسیر ارزیابی تضمین کیفیت است که می توانند امکان نوسازی نظام حکمرانی در کشور را فراهم نمایند و در تثبیت هویت ملی و افزایش سهم مشارکت عمومی مبتنی بر آرمان های نظام نقش آفرینی کنند.

وی اضافه کرد: در این همایش مبحث ارزیابی به مثابه یک مفهوم سنجه پذیر در فرآیند مستندسازی دانش، مهارت ها، نگرش ها و باورهای نظام دانشگاهی مورد توجه قرار می گیرد تا بر این اساس وظایف مهم در سطح داخلی و بین المللی، متناسب با تجربیات برتر، تعریف شود.

دکتر عباس پور در رابطه با هدف های برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین المللی ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی بیان نمود: تمرکز همایش شانزدهم بر روی طرح مساله و ایجاد ادبیات مشترک و مناسب در ارتباط با مبحث ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی است. این همایش به دنبال تعامل و ارتباط سازنده بین آموزش عالی و نظام های دانشگاهی از راه تلفیق دو حوزه نظریه و عمل با استفاده حداکثری از قابلیت های علمی، پژوهشی و اجرایی دانشگاه ها و آموزش عالی است تا بتواند امکان مناسبی برای طرح درست مسائل، گردآوری اطلاعات لازم و تحلیل و تبیین آنها به شیوه مناسب بر مبنای تجارب فراهم آورد. این امر مهم می باشد چون که فرصتی برای تبادل و تضارب آرا و اندیشه های پژوهشگران، استادان، مدیران، کارشناسان و همه ذینفعان نظام دانشگاهی و آموزش عالی در محوریت ارزیابی و تضمین کیفیت بوجود می آورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، دبیر شانزدهمین همایش بین المللی ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی افزود: هدف اصلی از برگزاری همایش اینست که مبتنی بر الزامات قانونی و فرصتی که برای تبادل نظر و تجارب در نظر گرفته می شود از ظرفیت های بین المللی، ملی و دانشگاهی به نحو هوشمندانه و نظم یافته ای بهره برداری شود و مولفه های ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی توسعه پیدا کند.منبع:

1401/06/25
08:48:56
5.0 / 5
514
تگهای خبر: آموزش , انجمن , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
دانلود عکس