فهرست دانشجویان دارای معلولیت و نوع کمک های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه می شود

فهرست دانشجویان دارای معلولیت و نوع کمک های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه می شود

به گزارش دانلود عکس، وزیر علوم با بیان اینکه باید شرایط خاص و ویژه دانشجویان دارای معلولیت را درک نماییم، اظهار داشت: فهرست دانشجویان دارای معلولیت دانشگاه ها و نوع کمک های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمد علی زلفی گل با فاطمه کشکویی جهرمی دانشجوی ترم اول ریاضی دانشگاه علم و صنعت که باوجود معلولیت جسمی از ناحیه دو دست و مشکلات ستون فقرات، توانسته است با تلاش و پشتکار تحصیلات خویش را تا مقطع دکتری ادامه دهد، دیدار و با اهدای لوح سپاس از وی تجلیل نمود.
دکتر محمد علی زلفی گل در این دیدار اظهار داشت: توکل به خدا، داشتن انگیزه و تلاش می تواند هر مانعی را در راه پیشرفت بردارد و خانم کشکویی با همت خود و ادامه دادن مسیر تحصیل تا مقطع دکتری نشان داد کم توانایی جسمی نمی تواند علت دست کشیدن از انگیزه پیشرفت باشد.
وزیر علوم تصریح کرد: خانم فاطمه کشکویی یکی از بانوان فرهیخته جامعه اسلامی است که می تواند الگوی بانوان در داخل و خارج باشد و لازم است اهداف علمی بلندتری را برای خود تعیین کند و با کسب جوایز علمی معتبر دنیا از زنان اثرگذار در عرصه علم و فناوری ایران و جهان باشد.
زلفی گل در این جلسه اظهار داشت: باید شرایط خاص و ویژه دانشجویان دارای معلولیت را درک نماییم و شرایط مورد نیاز آنان را تسهیل نماییم که در این خصوص مقرر شد فهرست دانشجویان دارای معلولیت دانشگاه ها و نوع کمک های مورد نیاز آنان در وزارت علوم تهیه شود.
به نقل از وزارت علوم، فاطمه کشکویی جهرمی هم در این دیدار بخشی از مشکلات خود در دوران تحصیل و همچون امتحانات کتبی و آزمون سراسری را بیان کرد و از وزیر علوم جهت کمک به تحصیل آسان تر دانشجویان دارای معلولیت درخواست مساعدت کرد.
دکتر محمد سلیمانی قائم مقام وزیر علوم، دکتر علی شمسی پور مدیرکل حوزه وزارتی و دکتر ندا شفیعی سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت علوم هم در این دیدار حضور داشتند.
در بخشی از لوح سپاس وزیر علوم خطاب به فاطمه کشکویی جهرمی آمده است:
«حکایت رضایت به رنج ها و آلام دنیوی، تجلیل الا بذکر الله تطمئن القلوب است.
گرانمایه دیدن دردها و مغتنم دانستن دشواری ها، مقصدی جز روئین تنی در هفت خان هستی ندارد و خوشا دل و جانی که به مشیت حق سر می گذارد و سربلند برمی خیزد.
خرسندم که در آغازین روزهای مهر، ماه دانش مجال قدردانی از فرزندی برومند که با امید و اراده مرزهای ناممکن را درنوردیده، فراهم گشته است.
فاطمه کشکویی جهرمی دانشجوی رشته ریاضی محض دانشگاه علم و صنعت الگوی جوانان ایران اسلامی امروز است که با همه مصائب و موانع خم به ابرو نیاورده و به قله های دانش قدم گذارده است.
بانویی برومند که نام از نام مبارک بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) دارد و با توکل به ساحت حضرتش، اتفاقی بزرگ را رقم زده است. به سهم خویش این همت و اشتیاق را به فرزند عزیزم تبریک عرض می نمایم. امیدوارم کارنامه او نقش پیش چشم دیگر فرزندان این سرزمین باشد.»
منبع:

1401/07/06
12:27:49
5.0 / 5
339
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانلود عکس