رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی لرستان:

دشمنان، باور و سبک زندگی جوانان را با استفاده از غول رسانه ای نشانه گرفته اند

دشمنان، باور و سبک زندگی جوانان را با استفاده از غول رسانه ای نشانه گرفته اند

به گزارش دانلود عکس، لرستان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان اظهار داشت: دشمنان، باور و سبک زندگی جوانان را با استفاده از غول رسانه ای نشانه گرفته اند.


محمدرضا جعفری روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از ۲۶ دانشجوی شاهد و ایثارگر این دانشگاه که امروز در محل دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار نمود: دوران هشت ساله دفاع مقدس یکی از مهم ترین مقاطع تاریخی و مهم ایران از منظر ارزش های الهی و انسانی است که برای نگهداشت و انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل آینده باید این فرهنگ در برنامه ریزی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور مدنظر قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: ابزارهای نگهداشت و انتقال ارزش های دفاع مقدس شامل چند تا ابزار است یکی سیاست های آموزشی و پژوهشی که این سیاست شامل عرضه دورس تخصصی دفاع مقدس در سطوح مختلف، آموزشی و تربیت پژوهشگر و همینطور ایجاد مراکز مطالعاتی تخصصی دفاع مقدس است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان تصریح کرد: یکی دیگر از ابزارها تولید محصولات نمادین شامل؛ طراحی یادمان ها و تمثال ها هست که امروز پرده برداری از تمثال شش شهید دانشجو دانشگاه علمی کاربردی انجام خواهد داشت.
جعفری افزود: یکی دیگر از ابزارها تولید محصولات شنیداری، دیداری و ارتباطی بوده که شامل؛ برنامه های تلویزیون، رادیویی و سینما است.
وی بیان نمود: تولید محصولات نوشتاری شامل؛ کتب داستانی، مجلات و علمی پژوهشی، تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس و در دسترس گذاشتن اسناد دفاع مقدس و همینطور تولید مناسک مذهب شامل برگزاری یادواره ها و بازدید از مناطق جنگی و عملیاتی است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان افزود: دفاع مقدس ظرفیت و دستاوردهای فرهنگی اجتماعی بسیاری داشت که امروزه یکی از کارکردهای جهاد تبیین، معرفی این موارد است.
جعفری اظهار داشت: در زمان دفاع مقدس، وحدت بی نظیر بین همه اقشار مردم، پیوستگی، همکاری، تعاون و برادری میان ملت، تولد تفکر بسیجی و بالندگی آن، روحیه جهاد، ایثار و شهادت طلبی، نزدیک ساختن و در کنار هم قرار گرفتن جریان ها و احزاب سیاسی و علاقه به کشور مایه وحدت عظیم مردم بود که این مؤلفه ها باید امروز تبیین شود.
وی ضمن اشاره به راهکارهای ترویج باور و ارزش های انقلاب و دفاع مقدس، اظهار داشت: ایجاد پایگاه های اطلاعاتی از راه ایجاد کتابخانه های تخصصی و بانک اطلاعاتی، پرداختن مراکز آموزش عالی و همکاری فعال با نهادهای ارزشی شامل سپاه پاسداران، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات اسلامی، صداوسیما و دیگر نهادهای مروج تفکر انقلابی است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از راهکار ها برگزاری همایش و کارگاه های آموزشی با محوریت انقلاب و دفاع مقدس است.
جعفری تصریح کرد: امروز که جنگ فیزیکی و درگیری نظامی تغییر یافته و نوع تهاجم و نحوه مبارزه تغییر کرده و دشمنان تلاش می کنند با تسخیر اذهان جوانان و تصاحب افکار، عقاید آنها را تحریف کنند.
وی افزود: دشمنان، باور و سبک زندگی جوانان را با استفاده از غول رسانه ای نشانه گرفته اند و مقابله با این تهاجم، با جهاد تبیین و ارتقای سواد رسانه ای میسر می شود که دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی دارد در این خصوص مجوز برگزاری دوره های کوتاه مدت را صادر کند.1401/07/08
10:21:14
5.0 / 5
533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس