تولید کودهای زیستی به توسعه حوزه کشاورزی در کشور کمک کرد

تولید کودهای زیستی به توسعه حوزه کشاورزی در کشور کمک کرد

دانلود عکس: شرکت های دانش بنیان با فعالیت در حوزه توسعه تکنولوژی های جدید کشاورزی و تولید کودهای ریزمغذی و سموم زیستی موجب توسعه بخش کشاورزی در کشور شده اند.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کشورها برای گذر از بحران های عدم توسعه باید به سراغ بخش کشاورزی خود رفته و ضمن تلاش برای بسط تولیدات کشاورزی در تفکر آن باشند که این بخش را با فناوری های پیشرفته آمیخته سازند.
زراعت و باغداری از مهم ترین کارهای اقتصادی جوامع بشری است که از زمان قدیم وجود داشته و به عنوان محرک جامعه بشمار می رود.
شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه تامین نهاده های کشاورزی همچون بذر، نهال، کود، سم و دارو در کشور توانسته اند تولیدات خوبی داشته باشند. این شرکتها با فعالیت در حوزه توسعه تکنولوژی های جدید کشاورزی و تولید کودهای ریزمغذی و سموم زیستی موجب توسعه حوزه کشاورزی، زراعت و باغداری شده اند.
با توجه به اینکه جهان آینده به سبب تنوع نیازها و افزایش جمعیت نیاز بیشتری به تامین مواد غذایی دارد، توسعه بخش کشاورزی در هر منطقه ای باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد. کودهای زیستی فسفاته بارور، ازتوبارور، پتابارور و سولفوبارور همچون محصولات ایران ساخت در این عرصه هستند.
استفاده از کود برای تولید محصولات کشاورزی و باغی از گذشته تابه حال یک روند جهانی محسوب می شده و همچنان نیز هست. کودها با هدف بهبود کیفیت و رشد محصولات به کار می روند، استفاده از کودهای زیستی روشی حدودا نوین برای کاهش عوارض استفاده از این کودها است.
کودهای زیستی فسفاته بارور جایگزین نصف کود شیمیایی فسفاته مصرفی در مزارع، کود زیستی ازتوبارور جایگزین حداقل نصف کود شیمیایی ازته و اوره، کود زیستی پتابارور جایگزین حداقل نصف کود شیمیایی پتاسه و همین طور کود زیستی سولفوبارور در کنار کودهای گوگردی بهترین تنظیم کننده میزان قلیایی بودن خاک هستند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در بخش های مختلف از قبیل حوزه کشاورزی، زراعت و باغداری همیشه اهتمام داشته از روش های نوین و محصولات ایران ساخت حمایت های لازم را انجام بدهد. حوزه کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی با بیش از ۳۲۰ شرکت دانش بنیان در کشور در راه توسعه قرار گرفته است.


منبع:

1401/08/10
10:41:40
5.0 / 5
521
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانلود عکس