برای رونق بازار فناوری؛

دانش بنیان های ایرانی فعال در زمینه ساختمان به کنیا می روند

دانش بنیان های ایرانی فعال در زمینه ساختمان به کنیا می روند

دانلود عکس: بنا بر اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری یک هیات تجاری در زمینه ساختمان به کنیا اعزام می شود تا بازار محصولات ایران ساخت در خارج از مرزها رونق گیرد.به گزارش دانلود عکس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با هدف بررسی میدانی بازار ساختمانی کنیا، بازدید از شوروم های ساختمانی نایروبی، بازدید از شوروم ساختمانی ایرانی در نایروبی و بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT)؛ هیاتی از شرکت های دانش بنیان ایرانی فعال در زمینه ساختمان را به کشور کنیا اعزام می کند.
مشارکت مجموعه های دانش بنیان در این رویداد؛ مزایایی چون نشست با سفیر ایران در کنیا، دیدار با بازرگانان عضو اتاق تجاری کنیا (KNCCI)، حضور در جلسات تجاری رودررو با فعالان حوزه ساختمانی، برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با قوانین حقوقی، مالیاتی و تجاری کنیا و غیره برخوردار خواهند شد.
شرکت های دانش بنیان تا ۲۰ آبان ماه سال ۱۴۰۱ فرصت دارند برای حضور در این رویداد که خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) ۱۵ تا ۲۰ آذرماه برگزار می کند؛ ثبت نام کنند.
ایران با ۴۷ کشور از ۵۴ کشور آفریقا روابط سیاسی دارد. قاره ای با ظرفیت صادراتی بسیار گسترده که به سبب نپرداختن به آن، عملا برای صادرکنندگان ایران بکر است. شرق آفریقا نزدیک ترین منطقه در آفریقا به ایران است. بنا بر این بعد از کشورهای همسایه بازار مناسبی برای صادرات ایران محسوب می شود.
در شرق آفریقا یک بلوک اقتصادی با ۶ کشور کنیا، کنگو، اوگاندا، رواندا، تانزانیا و سودان شکل گرفته که ورود به این بازار دارای مزایایی برای کشورمان است.
به همین دلیل اعزام شرکت های دانش بنیان به این کشور می تواند زمینه ورود محصولات فناورانه ایرانی به بازار پرسود این منطقه را فراهم آورد.


منبع:

1401/08/18
08:24:11
5.0 / 5
403
تگهای خبر: آموزش , شركت , صادرات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دانلود عکس