آغاز نام نویسی وام ضروری دانشجویان

آغاز نام نویسی وام ضروری دانشجویان

به گزارش دانلود عکس، ثبت نام ˮوام ضروریˮ از راه صندوق رفاه دانشجویان شروع شد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مهلت ثبت نام وام ضروری دانشجویان از امروز، شنبه ۲۱ آبان شروع شد و تا روز چهارشنبه شانزدهم آذر ماه ادامه دارد. همینطور مهلت ثبت نام وام های "شهریه"، "تحصیلی" و "مسکن متاهلی" هم از روز پنج شنبه ۲۱ مهر ماه شروع شده و آخرین مهلت نام نویسی برای این وام ها، روز چهارشنبه ۱۶ آذر است.
وام ها به ۵ دسته "تحصیلی"، "ودیعه مسکن متاهلی"، "شهریه"، "بند ج تبصره ۹ قانون بودجه کل کشور" و "تغذیه" طبقه بندی می شود. میزان وام تحصیلی دانشجویان در سال تحصیلی کنونی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی پیوسته معادل یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بود که برای سال تحصیلی آینده مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.
همچنین وام تحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکترای حرفه ای در سال تحصیلی گذشته معادل یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بود. هم اکنون، مبلغ این وام در سال تحصیلی آتی، ۳ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.
دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته هم مبلغ ۶ میلیون تومان هم در سال تحصیلی گذشته برای وام تحصیلی دریافت می کردند که میزان وام این گروه از دانشجویان با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در سال تحصیلی جدید رسیده است.
وام مسکن به ۳ گروه "شهر تهران"، "کلان شهرها" و "سایر شهرها" تقسیم می شود، در سال تحصیلی گذشته، میزان وام مسکن در پایتخت معادل ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. در سال تحصیلی جدید، این مبلغ معادل ۳۵ میلیون تومان است. وام مسکن متاهلی در کلان شهرهای ایران برای سال تحصیلی گذشته معادل ۲۶ میلیون تومان بود؛ مبلغ این وام در سال تحصیلی جدید ۳۰ میلیون تومان است. همینطور مبلغ این وام در سایر شهرهای ایران در سال قبل تحصیلی، مبلغ ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود که با افزایش ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی معادل ۲۵ میلیون تومان برای سال تحصیلی جدید است.
میزان وام شهریه در سال قبل تحصیلی برای مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته معادل ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید معادل ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری حرفه ای در سال تحصیلی گذشته به میزان ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی آتی با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به مرز ۳ میلیون تومان می رسد.
همچنین مبلغ وام شهریه دانشجویان دکتری تخصصی پیوسته و ناپیوسته در سال قبل تحصیلی معادل ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. این مبلغ در سال تحصیلی جدید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
وام بند ج تبصره ۹ قانون بودجه ای کشور ویژه دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره) سازمان بهزیستی کشور است. مجلس شورای اسلامی، مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای این بند پیش بینی کرده است. اگر در یک ازدواج دانشجویی هر دو دانشجو باشند، می توانند از وام شهریه ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی بهره گیرند.


منبع:

1401/08/22
08:20:52
5.0 / 5
348
تگهای خبر: دانشجو , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس