توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه علامه در مورد مصدومیت دو دانشجو

توضیحات معاون دانشجویی دانشگاه علامه در مورد مصدومیت دو دانشجو

به گزارش دانلود عکس، به دنبال تجمع اعتراضی شب گذشته در اطراف خوابگاه دخترانه ˮشهید سلامتˮ دانشگاه علامه طباطبائی در منطقه سعادت آباد تهران؛ خساراتی به این خوابگاه وارد شد و برخی از دانشجویان هم صدمات سطحی برداشتند که معاون دانشجویی دانشگاه علامه ضمن تایید این خبر توضیحاتی در این حوزه عرضه داد.


دکتر مهدی واحدی، معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در گفتگو با ایسنا در رابطه با وقایع شب گذشته خوابگاه دخترانه "سلامت" توضیح داد: شب گذشته (سه شنبه ۲۴ آبان) تجمع هایی در محیط پیرامونی خوابگاه دختران شکل گرفته بود. این تجمع ها با ورود سرویس دانشجویان به خوابگاه همزمان می شود و هنگامی که دانشجویان از سرویس پیاده شده و در محیط قرار می گیرند، شلوغی فضا باعث ترس و تشویش آنها می شود.
وی افزود: تعجیل دانشجویان برای ورود به خوابگاه، منجر به صدمه دیدگی برخی می شود. یکی از دانشجویان هم گرفتار استرس شده و حال عمومی وی نامساعد می شود. دانشجویی دیگر هم به درب ورودی برخورد می کند و صدمه می بیند. این دو نفر به درمانگاه منتقل شده و تحت درمان قرار می گیرند. هم اکنون، وضعیت آنها خوب است.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در رابطه با شکسته شدن شیشه های خوابگاه دخترانه شهید سلامت هم اظهار داشت: درب ورودی خوابگاه تلفیقی از آهن و شیشه است. گویا زمانی که تجمعات پراکنده ای در اطراف این خوابگاه بوده است شیشه درب خوابگاه هم شکسته شده.
دکتر واحدی با اشاره به اینکه حراست وظیفه دارد از ورود افراد غیردانشجو به خوابگاه ممانعت به عمل آورد، توضیح داد: امکان دارد حوادثی در بیرون از خوابگاه اتفاق بیفتد و حتی احتمال پرتاب گاز اشک آور و شلیک تیر هم وجود دارد. ما نسبت به وقایع بیرون خوابگاه پاسخگو نیستیم. دو خوابگاه "شهید سلامت" و "شهید فرهمند" در سعادت آباد قرار دارند. به صورت طبیعی، تجمع هایی در این منطقه اتفاق می افتد؛ این تجمع ها، خوابگاه را تحت الشعاع قرار می دهد. فاصله میان خوابگاه و خیابان، فقط یک دیوار است و هیچ محدوده ای در بین این دو فضا وجود ندارد.
وی افزود: این احتمال وجود دارد که نیروهای امنیتی انتظامی از گازاشک آور و تفنگ ساچمه ای استفاده نمایند و گاز اشک آور هم با وزش باد به محیط خوابگاه وارد شود. ازاین رو این نیروها، برای کنترل شرایط به اقداماتی دست می زنند که عوارض این اقدامات، ناخودآگاه دامن دانشگاه و خوابگاه را هم می گیرد.
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در رابطه با شرایط فعلی خوابگاه اظهار داشت: هم اکنون، مشکلی در خوابگاه دختران وجود ندارد و دانشجویان به زندگی عادی خود ادامه می دهند.
منبع:

1401/08/26
12:16:23
5.0 / 5
410
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانلود عکس