زالی خواستار شد

ارتقای جایگاه جمعیت نخبگانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ارتقای جایگاه جمعیت نخبگانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دانلود عکس: به گزارش دانلود عکس، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در دیدار با تعدادی از نخبگان و برگزیدگان المپیادهای علمی، دانشجویی و دانش آموزی، شکل گیری سرفصل جدیدی از ساختارهای باثبات سیستماتیک برای ارتقای جایگاه جمعیت نخبگانی این دانشگاه را خواهان شد و استمرار جلسات منظم با این دانشجویان را هسته اولیه شکل گیری این مهم دانست.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در این جلسه که در تالار شهید بهشتی برگزار شد، فعالیت کانون های کارآفرین و اندیشه ورز را خواهان شد و اظهار داشت: باید جریان نخبگانی دانشگاه از بارش فصلی آزمون های المپیادی به چشمه جوشان تبدیل گردد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی همینطور شکل گیری سرفصل جدیدی از ساختارهای باثبات سیستماتیک برای ارتقای جایگاه جمعیت نخبگانی دانشگاه را خواهان شد و استمرار جلسات منظم با این دانشجویان را هسته اولیه شکل گیری این مهم دانست.
وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت نخبگانی دانشگاه فصل مشترک گفت وگوی این جلسه است، تصریح کرد: استفاه ازظرفیت های بالای دانشجویان نخبه فرصتی برای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اظهار داشت: باید ریل گذاری برای ادامه مسیر و بهره مندی از ظرفیت دانشجویان نخبه، استفاده از مدلهای شبکه ای باشد.
دکتر زالی اضافه کرد: توجه بیشتر از پیش به علوم ترجمانی در حوزه پزشکی راهکار مؤثری برای ارتقای جایگاه سلامت است.
وی با بیان اینکه در کالبد دانشگاه باید هویت نخبگانی وجود داشته باشد، تصریح کرد: باید برای نخبگان دانشگاهی هویت مستقل تعریف شود تا این گنجینه های علمی گرفتار سردرگمی نشوند.
دکتر سمیه اسماعیلی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی هم در این نشست افزایش فعالیت دانشجویان نخبه و استعداد درخشان دانشگاه را خواهان شد و ارتقا و استمرار برنامه منتورشیپ را مورد تاکید قرار داد.
در ادامه دکتر سوده غفوری، مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی هم ضمن اشاره به اینکه افزایش فعالیتهای دانشجویی در حوزه نخبگانی با محوریت مطالعات میان رشته ای، رویکرد این دوره از آزمون های المپیادی بود، اظهار داشت: در این دوره از آزمون ها که با همکاری دانشجویان برگزارشد، شاهد تحولات قابل ملاحظه ای در سطح آزمون ها بوده ایم.
وی ضمن تشریح فعالیتهای نخبگان و استعدادهای درخشان این دانشگاه از برگزاری جلسات منتورشیپ با هدف استفاده از حداکثر ظرفیت علمی انتقال تجربیات علمی استاد با دانشجو اطلاع داد.
دکتر رستمی نژاد، مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی هم در این نشست گزارشی از روند جذب دانشجویان استعداد درخشان و برنامه ریزی برای اجرای مستمر فعالیتهای آموزشی و پژوهشی در این عرصه عرضه داد.
اجرای طرح مدرسه فناوری و تابستانه و ایجاد سازوکاری برای اختصاص فضای فیزیکی به دانشجویان نخبه و استعداد درخشان از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره نمود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در این نشست دانشجویان نخبه و استعداد درخشان این دانشگاه در رابطه با لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان، راه اندازی استارتاپ ها با هدف خلق ثروت، راهکاهایی برای افزایش انگیزه فعالیت آموزشی و پژوهشی دانشجویی در دانشگاه و اختصاص فضای فیزیکی مناسب با نیازهای پژوهشی دانشجویان با رئیس دانشگاه گفت و گو و تبادل نظر کردند.
منبع:

1401/09/04
14:06:10
5.0 / 5
529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس