دبیر كمیته توسعه دولت الكترونیك و هوشمندسازی وزارت علوم:

سبد خدمات دانشگاهی کشور طراحی می شود

سبد خدمات دانشگاهی کشور طراحی می شود

به گزارش دانلود عکس، دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: در جهت بهره برداری از پنجره واحد خدمات دانشگاهی و به منظور یکپارچه سازی عرضه خدمات به ذینفعان آموزش عالی کشور، طراحی «سبد خدمات دانشگاهی» در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدهادی زاهدی با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به تعدد و تفاوت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور و تنوع شیوه عرضه خدمات به ذینفعان همچون دانشجویان، دانش ­آموختگان و اعضای هیات علمی، در نشست اخیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت عتف مصوب شد که به منظور ایجاد یکپارچگی و تسهیل در عرضه خدمات به ذینفعان «پنجره واحد خدمات دانشگاهی» کشور ایجاد و در نخستین گام از اجرای این پروژه «سبد خدمات دانشگاهی» طراحی شود.
وی ادامه داد: بعد از تصویب این طرح در کمیته مذکور، مبحث به تمامی دانشگاه­ها، پژوهشگاه ها، پارک ­های علم و فناوری و موسسات آموزش عالی تابعه این وزارت خانه ابلاغ خواهد گردید.
دبیر کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی وزارت علوم همینطور اظهار داشت: عمده ذینفعان پنجره واحد خدمات دانشگاهی کشور دانشجویان، دانش آموختگان، اعضای هیئت علمی و یاوران علمی (کارکنان) در آموزش عالی هستند و این وزارت خانه با ایجاد و بهره برداری از پنجره واحد خدمات دانشگاهی کشور در یک سال پیش رو می خواهد «کیفیت عرضه خدمات الکترونیکی» به جامعه ذینفعان خویش را تا رسیدن به سطح مطلوب ارتقاء دهد.

وی در توضیح بیشتر این مصوبه اضافه کرد: در نخستین قدم، سبد خدمات دانشگاهی را طراحی خواهیم کرد و بعد از آن تدوین شناسنامه خدمات الکترونیکی و بازبینی فرآیندهای در رابطه با رویکرد داده ­محوری، هوشمندسازی و کاهش مداخله نیروی انسانی و مطابق با استانداردهای نوین این حوزه به انجام خواهد رسید.
مدیرکل فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت علوم افزود: بر مبنای مفاد مندرج در بند «و» تبصره 7 قانون بودجه ۱۴۰۱ و احتمالا در لایحه قانون بودجه ۱۴۰۲، مبحث عرضه خدمات دولت به مردم و کسب و کارها به صورت الکترونیکی و باکیفیت مطلوب تکلیفی است که به تمامی دستگاه ها و نهادهای مشمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ و اجبار شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی ضمن اشاره به این که دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، پارک های علم و فناوری و موسسات آموزش عالی مشمول این قانون هستند، خاطرنشان: همه دستگاه ها مکلف به ایجاد پنجره واحد خدمات و اتصال آن به پنجره واحد خدمات دانشگاهی و پنجره ملی خدمات هوشمند دولت هستند.
منبع:

1401/09/05
19:48:49
5.0 / 5
541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
دانلود عکس