رییس دانشگاه امیركبیر:

فرهنگ بسیجی در مدیریت و ساختار سازمان خودرا نشان میدهد

فرهنگ بسیجی در مدیریت و ساختار سازمان خودرا نشان میدهد

به گزارش دانلود عکس، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: فرهنگ بسیجی امروز در مدیریت و ساختار سازمانی خودرا نشان میدهد و مانند نگین الماس می درخشد ؛ یعنی با خلاءهایی که پیش می آید خودرا بیشتر نشان میدهد و نیاز سازمان را جلو می برد؛ آنها موتور محرکه سازمان ها هستند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن قدسی پور در مراسم گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: حضرت امام در 5 اذر 1358 بسیج را تشکیل دادند و از همان زمان ایده ارتش 20 میلیونی شکل گرفت.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: بسیجی خستگی ناپذیر است و برای تحقق آرمان هایش با وجود موانع مختلفی که در مسیرش قرار دارد با قدرت ادامه می دهد، آمادگی برای شهادت از دیگر خاصیت های بسیجیان است؛ بسیجی خسته نمی شود بلکه عشق، علاقه، ایمان، ارادت و توان بیشتری به میدان می آورد که از این دست نمونه ها بی شمارند.
وی اظهار داشت: حالا شاهد این هستیم که اتحاد و انسجامی پیش آمده که در دوماه قبل نبوده؛ این نشان دهنده این هست که هرچه فشار و مشکلات بیشتر می شود خلوص بسیجی ها بیشتر خودش را نشان میدهد و بیشتر وارد عرصه خدمت می شوند. این فرهنگ بسیجی است.
دکتر قدسی پور با اعلان اینکه نوع جنگ در زمان پیغمبر با حال حاضر متفاوت شده است، اظهار داشت: حالا موشکهای صوت که رونمایی شده با سرعت مافوق صوت شلیک می شوند و حرکت می کنند؛ همین طور جنگ فعلی در فضای سایبری و در فضای تکنولوژی است برای اینکه جنگ امروز هم ابزار خودش را می خواهد.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با اعلان اینکه شهید شهریاری نمونه بسیجی امروز است، اظهار داشت: یعنی کسی که در هر سازمانی که فعالیت می کند نیاز سیستم را به نحو احسن مرتفع می کند.
بسیج یک مکتب فکری و فراگیراست
دکترمجیدکوه خیل فرمانده بسیج کارکنان در این مراسم اظهار داشت: پرسشی که ذهن رامشغول می کند یا به ذهن هرکسی خطور می کند هرکسی تعریفی از بسیج دارد برخی ها بسیج را تشکل نظامی می دانند که هدفش سازماندهی افراد مسلح برای امنیت کشور است.
وی ادامه داد: برخی دیگر بسیج را کانونی برای ایجاد نظم عمومی و مرکزی برای تقویت و تحکیم باورهای فرهنگی، اجتماعی، فضاِیل اخلاقی و... می دانند و عده ای دیگرکمک رسانی درشرایط بحرانی برای رساندن کالاهای اساسی به محرومان و شهروندان، همین طور افراد دیگری با انجام یک طرح همگانی مثل "واکسیناسیون" یاد بسیج می افتند.
وی با تاکید براینکه به راستی بسیجی کیست و چرا درمورد بسیجی تا این حدقضاوت می شود اظهار داشت: اگر بسیج را یک نیروی مسلحی بدانیم که دنبال امنیت کشوراست پس نقش سپاه و ارتش چیست؟اگربسیج بدنبال ایجاد نظم عمومی است پس نیروهای نظامی و انتظامی چه نقشی دارند؟اینها نشان میدهد که هنوز ما به تعریف درستی از بسیج نرسیده ایم.
کوه خیل افزود: شاید اشتباه اساسی این است که بسیج از زاویه یک سازمان وتشکیلات نگاه می شود وکسانی گمان کرده اند که بسیجی یعنی کارمند و کارگر موظف حقوق بگیر. اماحقیقت فراتر از این نگاه سطحی نگر و ساده انگارانه است. بسیج یک مکتب فکری است.
فرمانده بسیج کارکنان اظهار داشت: بسیج یک چارچوب عملی جهت زندگی اجتماعی و کارزار در این دنیای پرفتنه و آشوب است. بسیجی بودن یعنی آگاهی از رمز و راز این کارزار وآماده ساختن خود برای دست و پنجه نرم کردن در امتداد حل مشکلات و موانع.
وی اظهار داشت: بسیج یک قلعه مستحکم است که گستره آن به اندازه تمام کشوراست و همه شهروندان ومدیران ما باید در حفظ امنیت، رونق معیشت و تحکیم فضایل فرهنگی کشور انجام وظیفه کنند تا در این جهت کشوری آباد و شکوهمند و باعظمت داشته باشیم.
وی تاکیدکرد: در مکتب بسیج انسان ها باید با خالی کردن دل های خود از هوای نفسانی و... به خدا و منافع خلق خدا بیاندیشند. تلاش زیادی کنند و خودشان منافع کمتری طلب کنند.
او در آخر درباره ی جنگ ترکیبی اظهار داشت: این جنگ یعنی تمام توان نظامی، اقتصادی، دیپلماسی و... دشمن واردشده که ضربه به این نهاد و تشکل مقدس وارد کند بسیج اقتدارکشور و امنیت کشور را با اتکا به داشته ها و توانایی های درون خویش جستجو می کند. بهترین تعریف ازبسیج همان کلام امام راحل است که فرمودند بسیج مدرسه عشق است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در این مراسم حجت الاسلام ژاله چین درباب موضوع تا آزادی با پخش کلیپ توضیحاتی را ایراد کرد. در آخر مراسم با اهدا لوح از چهار بسیجی نمونه دانشگاه صنعتی امیرکبیر تقدیر به عمل آمد.
منبع:

1401/09/09
10:36:29
5.0 / 5
606
تگهای خبر: دانشگاه , فرهنگ , كالا , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس