اعلام مبالغ جدید دستمزد کار دانشجویی

اعلام مبالغ جدید دستمزد کار دانشجویی

به گزارش دانلود عکس، معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: طرح همیار دانشجو (کار دانشجویی) به منظور ترویج فرهنگ همیاری در بین دانشجویان و بهره گیری پاره وقت از توانمندی های دانشجویان در پیشبرد امور دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و ایجاد زمینه تجربه اندوزی و مهارت آموزی دانشجویان اجرا می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر هاشم داداش پور در حاشیه افتتاح سالن فرهنگی ورزشی ریحانه دانشگاه کاشان، ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: برمبنای شیوه نامه جدید طرح همیاردانشجو، هر کدام از دانشجویان می توانند به عنوان همیار دانشجو تا ۱۰۰ ساعت در قسمت های مختلف دانشگاه اشتغال به کار داشته باشند و برمبنای فعالیتی که انجام می دهند ساعتی ۱۸ هزار تا ۲۵ هزار تومان برای آنها لحاظ می شود، این مبلغ برای دانشجویان متاهل یک و نیم برابر ضریب فوق محاسبه می گردد.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در بخش دیگری از سخنانش، ساخت خوابگاه متاهلین را از اولویت های مورد نیاز دانشگاه ها عنوان نمود و اظهار داشت: از آنجائیکه رویکرد دولت سیزدهم رویکرد خانواده مدار و خانواده محور است باید ساخت خوابگاه های متاهلین در دانشگاه ها مورد توجه جدی قرار گیرد.
دکتر داداش پور به یک هزار و ۵۰۵ واحد خوابگاهی در دانشگاه های کشور اشاره نمود و اضافه کرد: هم اکنون حدود ۲۰ دانشگاه کشور دارای خوابگاه متاهلین هستند و امید است تا پایان دولت این ظرفیت خوابگاهی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
رئیس امور دانشجویان اشاره کرد: حدود ۴۰۰۰ واحد خوابگاهی در دانشگاه های کشور درحال ساخت است که اهتمام داریم تا آخر سال آینده این خوابگاه ها را تکمیل نماییم. دکتر داداش پور دانشگاه کاشان را یکی از دانشگاه های خوب عنوان نمود و اضافه کرد: این دانشگاه توانسته در کوتاهترین زمان بیشترین رشد را داشته باشد.
دکتر داداش پور توجه به زیر ساخت های ورزشی در کشور را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در زمینه ورزشی دانشگاههای کشور به لحاظ زیرساخت های ورزشی رشد خوبی دارند و این اتفاق بزرگی است.
رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه اضافه کرد: در زمینه بورسیه های دانشجویی نیز اهتمام داریم بورس ها را متنوع نماییم.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، او در آخر با اشاره به اهمیت بورسیه کردن دانشجویان نخبه اشاره کرد: دانشجویان مستعدی هستند که از ظرفیت و پتانسیل خوبی برخوردار می باشند و می توانند از بورس هایی که برای آنها در دانشگاهها تعریف می شود بهره گیرند.
منبع:

1401/09/25
11:46:40
5.0 / 5
771
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانلود عکس