رییس دانشگاه تهران:

در مراکز مشاوره دانشگاه ها باید به ریشه مشکلات دانشجویان پرداخت

در مراکز مشاوره دانشگاه ها باید به ریشه مشکلات دانشجویان پرداخت

به گزارش دانلود عکس، رئیس دانشگاه تهران در مورد نقش مراکز مشاوره دانشگاه ها در جلوگیری از بروز اتفاقاتی مثل خودکشی های دانشجویی اظهار داشت: در مراکز مشاوره باید به ریشه ها بپردازیم و صرفا گفتار درمانی دردی را دوا نمی کند و ما هم با این رویکرد جلو می رویم. این یکی از کارهای مهمی است که اگر غفلت نماییم و یک نفر آسیب ببیند، جبران ناپذیر است.دکتر سید محمد مقیمی در گفتگو با ایسنا، در مورد نقش مراکز مشاوره دانشگاه ها در جلوگیری از صدمه ها اظهار داشت: این مراکز نقش ویژه ای دارند و مرکز مشاوره دانشگاه تهران هم در این حوزه عملکرد موفقی داشته است. البته من همیشه سفارش می کنم که ما نباید منتظر باشیم که الزاماً دانشجو به ما رجوع کند، ما باید به خوابگاه ها و محیط های دانشجویی مراجعه نموده و موارد نیازمند پیگیری را پیدا نماییم.

وی اضافه کرد: من تاکید کردم که حتی برخی دانشجویانی که مشکلات خاص دارند را شخصاً ببینم و چند روز گذشته هم در مورد یکی از دانشجویان شخصاً ورود کردم.

رییس دانشگاه تهران در مورد اهمیت پیگیری نتایج مشاوره اظهار نمود: گاهی ما در مراکز مشاوره درد دل دانشجو را می شنویم ولی مشکل را ریشه یابی نمی نماییم و با مشکل برخورد نمی نماییم. بر همین مبنا باید یک ضمانت اجرایی هم در مراکز مشاوره ایجاد شود که اگر دانشجو مشکل آموزشی، مشکل پژوهشی، رساله، مالی یا خوابگاهی دارد، در این حوزه به او کمک نماییم. گاهی اوقات یک کمک مالی اندک می تواند بسیاری از دغدغه های دانشجویان را رفع کند.
مقیمی با بیان اینکه متاسفانه هم اکنون ما با موارد گوناگونی ار صدمه ها مواجه هستیم و امکانات هم محدود است، اظهار داشت: البته حل بخشی از مسائل همکاری دانشجو و خانواده را می طلبد. اما آنها گاهی مایل به همکاری نیستند. ما به سهم خودمان تلاش می نماییم مشکلات را حل نماییم. قسمتی دیگر هم مسائل اجتماعی و خانوادگی است و در کنترل ما نیست. ولی بخش هایی که در کنترل ما باشد را حتما پیگیری می نماییم.

رییس دانشگاه تهران در مورد نتایج بررسی های کمیته حقیقت یاب پیگیری خودکشی دانشجوی دکتری این دانشگاه اظهار داشت: بخشی از حقایق مشخص شده ولی ما به دنبال پیدا کردن مقصر نیستیم و می خواهیم صدمه شناسی انجام دهیم که چگونه می توانیم از این موضوعات پیشگیری نماییم. به بخشی از این نتایج رسیدیم و درحال عملیاتی کردن آن هستیم، بخش دیگری هم مسائل انضباطی است که حتما آنرا پیگیری می نماییم.
1401/09/26
08:01:11
5.0 / 5
575
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانلود عکس