بزرگداشت مرحوم شیبانی، نوزدهمین رئیس دانشگاه تهران

بزرگداشت مرحوم شیبانی، نوزدهمین رئیس دانشگاه تهران

به گزارش دانلود عکس، آیین بزرگداشت مرحوم دکتر عباس شیبانی، نوزدهمین رئیس دانشگاه تهران روز شنبه ۱۰ دیماه ۱۴۰۱ در مسجد دانشگاه تهران برگزار می گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر عباس شیبانی دارای سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و سه دوره عضویت در شورای اسلامی شهر تهران بود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در هیئت دولت موقت شورای انقلاب، وزیر کشاورزی شد. او عضو شورای انقلاب اسلامی ایران، نماینده مجلس خبرگان قانون اساسی و وزیر کشاورزی هم بود.
دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران هم به دنبال درگذشت دکتر عباس شیبانی رئیس اسبق دانشگاه تهران و استاد فقید این دانشگاه، پیام تسلیتی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، در متن این پیام آمده است:
«درگذشت دکتر عباس شیبانی، چهره خدوم و اخلاق مدار و نوزدهمین رئیس دانشگاه تهران که با پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و سه دوره عضویت در شورای اسلامی شهر تهران، همواره دغدغه پیشرفت میهن اسلامی و رفع مشکلات و تنگناهای مردم را داشت، مایه تأثر و تالم عموم مردم ایران و بخصوص دانشگاهیان و دوستداران این استاد فقید و دولتمرد مردمدار شد.
حضور دکتر شیبانی در نهادهای انقلابی و مسئولیت های اجرایی تراز اول در آغازین سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در ادامه، بیشتر از سه دهه نقش آفرینی در مهم ترین رکن نهاد قانونگذاری کشور و همینطور پارلمان شهری، نشان داده است که این مبارز انقلابی دوران ستم شاهی، همواره با اراده ای راسخ و روحیه ای خستگی ناپذیر در راه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی ایستاد.
سبک زندگی استاد فقید دکتر عباس شیبانی و همینطور استمرار حضورش در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری، همواره برای مدیران نسل های مختلف جمهوری اسلامی و دوستداران ایران، امیدآفرین، قابل احترام و الهام بخش بود؛ چونکه در همه سالهای حیات پربار و پربرکت خود، با وجود همه نقصان ها و مشکلات در کشور، جوانان را به دستاوردهای انقلاب اسلامی متوجه می ساخت و به تداوم اصلاح امور امیدوار می کرد. وی در عین نام آوری، متواضع بود و خوشنام ماند.»
منبع:

1401/10/10
10:31:31
5.0 / 5
395
تگهای خبر: دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانلود عکس