رونمائی از گذری بر سوابق دانشگاه صنعتی شریف

رونمائی از گذری بر سوابق دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش دانلود عکس، رئیس دانشگاه صنعتی شریف اعلام نمود دیوار کتابخانه این دانشگاه با طرحی فاخر طراحی می شود.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر رسول جلیلی در آیین رونمایی از کتاب "گذری بر سوابق دانشگاه صنعتی شریف" که در محل مرکز گنجینه اسناد کتابخانه مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: دیوار جنوبی ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه مدت هاست که به صورت نیمه کاره رها شده و لازم است با یک فراخوان عمومی و برگزاری مسابقه از بین هنرمندان کشور برای این بخش از دیوار، یک طراحی فاخر در نظر بگیریم.
همینطور در این مراسم، مهندس میرزایی مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف اظهار داشت: برای نگهداری اسناد دانشگاه از قدیم برنامه ای وجود داشته و اسناد مکتوب علمی شامل پایان نامه، کتاب و نشریات، سازمان دهی شده است. اما برای ثبت و نگهداری اسناد عمومی همچون گزارش فعالیت ها و اقدامات دانشگاه هیچ برنامه ای وجود نداشت که طی برگزاری مراسم بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه طرح هایی ارائه شد و در نهایت با همکاری مدیر وقت کتابخانه با طرح تاسیس گنجینه اسناد عملیاتی، این مرکز راه اندازی شد و طی این سال ها کارهای خوبی را از این مجموعه شاهد بودیم.
وی به طرح تشکیل موزه نگهداری تجهیزات فناوری و ادوات آزمایشگاهی بعنوان یک لزوم دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: لازم است برای ایجاد این موزه از لحاظ فیزیکی مکانی را در اختیار بگیریم تا با جمع آوری تجهیزات در فرهنگ سازی و معرفی دانشگاه صنعتی شریف به دانشجویان، گامی مثبت برداشته شود.
دکتر میرزایی با اشاره به وظایف مرکز اسناد اظهار داشت: سیاستگذاری و تهیه اسناد، اجبار تمام مراکز و دانشکده ها به واسپاری مدارک به گنجینه اسناد جهت حفاظت و نگهداری در شرایط مناسب همینطور دسترسی سهل تر به اسناد همچون مهم ترین اهداف این مرکز است.1401/10/30
15:15:03
5.0 / 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس