دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

بومی سازی کامل انسولین و قلم آن

بومی سازی کامل انسولین و قلم آن

به گزارش دانلود عکس، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید انسولین بر پایه دانش و قلم آن تا سال آینده آگاهی داد و اظهار داشت: این ستاد 50 میلیارد تومان از تولید انسولین و قلم آن در کشور حمایت کرده است.دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ی آخرین وضعیت پروژه های تولید انسولین توسط شرکتهای دانش بنیان که توسط ستاد توسعه زیست فناوری مورد حمایت قرار گرفته اند، اظهار داشت: دو مورد پروژه تولید انسولین توسط ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مورد حمایت قرار گرفته است.
وی درباره ی نخستین کارخانه تولید انسولین اظهار داشت: کارخانه ای برای تولید انسولین اقدام نموده که انتظار می رود بتواند پس از جذب سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی طی یک سال انسولین را وارد بازار کند.
وی اضافه کرد: پس از جذب سرمایه این کارخانه می تواند طی یک سال انسولین بر پایه دانش را به بازار عرضه کند؛ در حقیقت پس از جذب سرمایه ۴ماه کلینیکال ترایال و ۳ یا ۴ ماه تست پایداری به انجام می رسد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری افزود: همین طور شرکت دیگری امکان تولید انسولین بر پایه دانش را دارد اما نمی تواند نیاز کل کشور را تامین کند؛ تامین نیاز کشور نیازمند ایجاد زیرساختهایی در این شرکت است.
به گفته قانعی، در کنار اینها تولید قلم انسولین توسط شرکتهای دانش بنیان شروع شده برای اینکه تنها تولید انسولین برای شرکتها اقتصادی نیست اما اگر با تولید قلم باشد عرضه انسولین به بازار اقتصادی تر خواهد شد.
وی اظهار داشت: این شرکتهای تولید کننده انسولین در صدد هستند با شرکتهای تولیدکننده قلم، همکاری و محصول نهایی را وارد بازار کنند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: پیش بینی می شود به زودی و شاید سال آینده انسولین و قلم آن توسط شرکتهای دانش بنیان به تولید برسد.
وی با اشاره به میزان حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در حوزه تولید انسولین و قلم آن اظهار داشت: ستاد توسعه زیست فناوری به میزان ۵۰ میلیارد تومان حمایت کرده است. این حمایت در سال آینده بیشتر خواهد شد.


منبع:

1401/11/08
11:30:06
5.0 / 5
479
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس