دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

هدف اصلی شورایعالی انقلاب فرهنگی حکمی سازی علم، فناوری و فرهنگ است

هدف اصلی شورایعالی انقلاب فرهنگی حکمی سازی علم، فناوری و فرهنگ است

به گزارش دانلود عکس، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه هدف اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی حکمی سازی علم، فناوری و فرهنگ است، اظهار داشت: زمانی شورای عالی انقلاب فرهنگی حکیمانه را خواهیم داشت که عقلانیت، مشارکت نخبگانی و مشارکت مردمی، همگی با هم به کار گرفته شوند. غفلت از مشارکت توده های مردمی نیز ما را از حکمی سازی شورا بازمی دارد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در آئین تکریم و معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی که در تالار ایوان شمس برگزار شد، اظهار نمود: کارهای بزرگی در حوزه های علم و فرهنگ در شورایعالی انقلاب فرهنگی در سالهای اخیر انجام شده است. همه مسئولین کشور باید نسبت به جایگاه قرارگاهی شورایعالی انقلاب فرهنگی باورمند باشند و صرفاً به لفظ آن اکتفا نشود.
وی اضافه کرد: هدف اصلی شورایعالی انقلاب فرهنگی حکمی سازی علم، فناوری و فرهنگ است؛ یعنی پیوند حکمت با علم، پیوند حکمت با فناوری و پیوند حکمت و فرهنگ.
حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه اظهار داشت: وقتی سخن از حکمت به میان می آید، یعنی علم، فناوری و فرهنگ باید مبتنی بر عقلانیت و با مشارکت حداکثری نخبگان باشند. علم و فرهنگ باید مبتنی بر نظریه پردازی باشند. گاهی گرفتار تفریط و افراط در این خصوص شده ایم. امثال ابن سینا و فارابی سنت حکمی علم را پایه گذاری کرده اند که ما باید درس آموز آن باشیم.
وی بیان نمود: زمانی شورایعالی انقلاب فرهنگی حکیمانه ای خواهیم داشت که عقلانیت، مشارکت نخبگانی و مشارکت مردمی، همگی با هم به کار گرفته شوند. غفلت از مشارکت توده های مردمی هم ما را از حکمی سازی شورا بازمی دارد.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: از اندیشمندان کشور درخواست دارم در حوزه نظریه پردازی حکمی فرهنگی شامل حوزه های قرآنی، سینما، موسیقی و... به ما کمک کنند. تربیت حفاظ قرآنی و تولید آثار سینمایی به تنهایی کافی نیست بلکه باید اثر آنها در زندگی اجتماعی مردم مشاهده شود.
به گفته خسروپناه، نظارت بر تحقق اسنادی که برپایه نظریه پردازی حکمی صورت گرفته در گروه همکاری دستگاههای مختلف در قرارگاه شورایعالی انقلاب فرهنگی است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در انتها تصریح کرد: اگر پیوند حکمت با علم، فناوری و فرهنگ را برقرار نماییم مورد لطف و عنایت خداوند متعال واقع خواهیم شد.
1401/11/10
09:12:34
5.0 / 5
523
تگهای خبر: آثار , سینما , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانلود عکس