رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مطرح كرد؛

افتتاح طرح ملی اعتلاء با نگاه ویژه به اساتید و دانشگاه

افتتاح طرح ملی اعتلاء با نگاه ویژه به اساتید و دانشگاه

دانلود عکس: به گزارش دانلود عکس، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: نگاه طرح ملی ˮاعتلاءˮ صرفاً به دانشگاه نیست، بلکه این طرح به جایگاه اساتید و اعضای هیات علمی که دارای مرجعیت بالایی در جامعه هستند، هم توجه دارد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی طهرانچی در افتتاحیه "طرح ملی اعتلاء" که عصر امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار نمود: در ماه هایی که گذشت با حرکت های اغتشاش آمیز، همراه با تبلیغات وسیع رو به رو بودیم و از سوی دیگر تمام دشمنان اسلام عِده خویش را جمع کردند و کشورهای اروپایی هم در این مقطع حساس از تاریخ، حمایت حداکثری خویش را از این اقدامات نشان دادند.
وی افزود: دشمنان در چند جبهه قرار دارند و جنگ ترکیبی راه انداخته اند و به نمادهای فرهنگی و علمی ما حمله کردند. در دهه ۶۰ دولتمردان انقلاب را ترور می کردند. چون که هدفشان حمله به سیاست انقلابی ما بود، این حمله به ارکان سیاسی انقلاب بود، اما این دفعه دشمن ارکان فرهنگی و علمی را هدف قرار داده و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، سلاح مقابله با این جنگ باتوم نیست بلکه تبیین است و تبیین فقط خطابه نیست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تبیین، بازگشت به مبانی اندیشه ای است تا به سمت خردورزی و افکار برویم. طرح ملی اعتلاء یک فراخوان برای سرمایه های ماست که همان اساتید هستند و باید با گردهمایی و اندیشه ورزی در مقابل موریانه هایی که برای خوردن ستون انقلاب حمله ور شده اند بایستیم.
دکتر طهرانچی تصریح کرد: نگاه طرح ملی اعتلاء فقط به دانشگاه نیست، بلکه این طرح به مرجعیت اساتید و اعضای هیأت علمی که دارای مرجعیت بالایی در جامعه هستند و در دانشگاه آزاد به صورت فراگیر در ۴۰۰ شهر پراکنده هستند، هم توجه دارد.
وی با اشاره به اینکه طرح اعتلاء، یک فراخوان برای سرمایه های انقلاب که همان اساتید هستند به حساب می آید، اظهار داشت: سلامت فکر و اندیشه را میتوان با تببین ایجاد کرد. تبیینی که از جنس جهاد است. گام اول در تبیین، تبیین خود علم و دانشگاه است.
دکتر طهرانچی ضمن اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اضافه کرد: رهبر انقلاب در سال ۹۷ بیانیه گام دوم انقلاب را عرضه فرمودند، انقلاب ما تنها انقلابی است که یک چله را پشت سر گذاشته و دشمن به آن فائق نیامده است و این یک موقعیت بی نظیر است.
وی ضمن اشاره به تاریخ علم در سده اخیر اضافه کرد: دوران جنگ جهانی، علم در اروپا و غرب به چشم دولتمردان آمد. علم دوران جنگ جهانی، پیروز بخش مطرح میشد. یادمان باشد شرایط جهان جدید در جلسه ۴ روزه ای بوجود آمد که سران غرب در تهران داشتند و بنای جنگ سرد در اینجا گذاشته شد. چرا ؟ چون منطقه ما منطقه تمدنی است و یک سر همه اتفاقات در منطقه ماست. غافل از این که بیشتر از ۳۰ سال بعد، انقلاب ما انجام شد. پس از جنگ جهانی، شاهد این بودیم که آمریکا با سلاح هسته ای خاتمه گر جنگ بود و سبب شد سازمان ملل در آنجا نهاده شود. در صورتیکه شوروی پیش از آمریکا به برلین رسیده بود.
دکتر طهرانچی با تکیه بر این که در چله دوم انقلاب باید حرکت به سمت تمدن اسلامی داشته باشیم، اظهار نمود: اگر میخواهید دانشگاه ضربه نخورد، آدم متفکر تربیت کنید. طرح ملی اعتلاء هم به اساتید نگاه دارد، چون دشمن قدرت خویش را از دانشگاه و اساتید میگیرد.
منبع:

1401/11/11
10:04:52
5.0 / 5
511
تگهای خبر: تبلیغ , دانشگاه , سلامت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
دانلود عکس