رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها:

دانشگاهیان راهبری آرمان های انقلاب را بر عهده داشته باشند

دانشگاهیان راهبری آرمان های انقلاب را بر عهده داشته باشند

به گزارش دانلود عکس، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: دانشگاهیان باید راهبری آرمان های انقلاب و مسئولیت گام برداشتن به سمت اهداف متعالی را بر عهده داشته باشند.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی اظهار داشت: در آستانه سالگرد انقلاب بزرگ تاریخ یعنی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داریم.
وی با اشاره به حضور دانشگاهیان در محضر امام انقلاب و تجدید میثاق با آرمان های معمار کبیر انقلاب، اشاره کرد: امام(ره) احیاگر ملت و دین بودند و درس های فراوانی در زیارت امام راحل وجود دارد که مهم ترین آن درس هایی است که امام به ملت و دانشگاهیان آموخت.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: امام، مردم را به حرکت درآورد و امید را به آنها آموخت. امام خمینی، مسیر و جهت حرکت را نشان داد. ایشان با شجاعت در دورانی قیام کرد که کشور در دست نوکران داخلی و تحت سلطه کشورهای بیگانه بود.
حجت الاسلام رستمی اظهار داشت: هم اکنون، کشور ایران در مناسبات منطقه ای، جهانی، علمی، سیاسی، سرافراز است و در عرصه جهانی، حرف برای گفتن دارد. امام در دوران ناامیدی و در دورانی که کشور زیر پای نوکران داخلی و کشورهای بیگانه بود، قیام کرد.
وی با اعلان اینکه ملت در آن روزها تحت فشار بودند، اشاره کرد: امام با شجاعت خود در قیام، سبب حرکت کل جامعه شد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: انقلاب اسلامی متکی به مردم است. تعدادی از انقلاب های اخیر در کشورهای عربی نتیجه نداد و سبب رفتن یک دیکتاتور و روی کار آمدن دیکتاتوری دیگر شد. اما در ایران مردم، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند.
حجت الاسلام رستمی اشاره کرد: استالین در انقلاب شوروی به پیروزی رسید که نتیجه این انقلاب کشتن هزاران انسان و حاکم شدن یک حزب به مدت ۷۰ سال در این کشور شد.
وی با اعلان اینکه امام توانست مردم را به صحنه بیاورد، عنوان کرد: ملت با وجود بدخواهی دشمنان توانسته اند بر فتنه ها پیروز شوند و جنگ را به خوبی اداره کردند. احاد مردم در جنگ مسئولیت پذیرفتند و حماسه آفریدند.
حجت الاسلام رستمی اظهار داشت: ما از نظر علمی در جایگاه والایی قرار داریم. امام، مردم را به سمت معنویت و عدالت برد و در این راه قرار داد.
به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ دکتر حسن مسلمی نائینی، رییس جهاد دانشگاهی؛ حجت الاسلام مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها؛ دکتر عبدالحسین کلانتری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛دکتر عبدالرسول پورعباس، رییس سازمان سنجش آموزش کشور؛ دکتر رسول جلیلی، رییس دانشگاه صنعتی شریف؛ دکتر مهدی باصولی، رییس دانشگاه علم و فرهنگ؛ دکتر زهر ناظم بکائی، رییس دانشگاه الزهرا؛ دکتر ابراهیم تقی زاده، رییس دانشگاه پیام نور؛ دکتر عرفان خسرویان، رییس دانشگاه فنی وحرفه ای همچون حاضران در مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب بودند.
منبع:

1401/11/18
10:06:25
5.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانلود عکس