مدیر همكاریهای علمی بین المللی دانشگاه خبر داد:

پذیرش ۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی سهند

پذیرش ۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی سهند

به گزارش دانلود عکس، آذربایجان شرقی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صنعتی سهند اظهار داشت: در سالجاری 50 دانشجوی خارجی در این دانشگاه پذیرش شده و مشغول تحصیل هستند.


دکتر رضا فلاحت، در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه این دانشجویان از سه کشورعراق، سوریه و افغانستان در دو ترم مهر و بهمن امسال در این دانشگاه مشغول تحصیل شده اند اضافه کرد: دانشجویان عراقی بیشترین تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه را می سازند.
وی ادامه داد: مجوز جذب دانشجوی بین المللی در تابستان امسال بوسیله وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این دانشگاه اعطا شده است.
وی افزود: برنامه و هدف دانشگاه افزایش تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه به ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر در سال آینده و افزایش کشورهای هدف به ۱۰ کشور است که دراین زمینه با مؤسسات جذب دانشجویان بین المللی گوناگون و رایزنان علمی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای منطقه ارتباطات لازم برقرار شده است.
فلاحت، اجرای طرحهای مشترک پژوهشی با پژوهشگران خارجی را از دیگر کارهای مدیریت همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صنعتی سهند عنوان و اشاره کرد: در این خصوص کارهای تحقیقاتی مشترک با دانشگاههایی از کشورهای چین، ترکیه و روسیه شروع شده است.
مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صنعتی سهند اضافه کرد: موضوع انتقال دانش و تکنولوژی به صنایع استان و به روز رسانی واحدهای صنعتی با همکاری صنایع و مراکز تحقیقاتی بین المللی برنامه دیگر دانشگاه صنعتی سهند است که می تواند منجر به تولید محصولات باکیفیت تر در کشورمان شود.
منبع:

1401/12/04
12:08:56
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس