با حضور معاون اول رییس جمهور؛

دانشجویان نمونه کشوری فردا

دانشجویان نمونه کشوری فردا

به گزارش دانلود عکس، مراسم تجلیل از ادوار و برترین های سی امین جشنواره دانشجوی نمونه در دو سطح دانشگاهی و کشوری فردا ۱۶ اسفند ماه برگزار می گردد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، مراسم تجلیل از ادوار و برترین های سی امین جشنواره دانشجوی نمونه در دو سطح دانشگاهی و کشوری فردا ۱۶ اسفند ماه جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور در سالن اجلاس برگزار می گردد.
جشنواره دانشجوی نمونه کشوری هر ساله با همکاری دو وزارت­خانه علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو سطح دانشگاهی و کشوری برگزار می گردد. این جشنواره با هدف ایجاد انگیزه بین دانشجویان دانشگاه­های سراسر کشور برای رقابت در ابعاد مختلف علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فناوری برگزار می شود.
بنا بر اعلام سازمان امور دانشجویان، دانشجوی نمونه به فردی گفته می شود که از نظر علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و فعالیت­ های فناوری در جایگاه برتری نسبت به سایر دانشجویان قرار داشته باشد.
بر این اساس جشنواره دانشجوی نمونه در دو سطح دانشگاهی و ملی به انجام می رسد، به گونه­ ای که نخست دانشجویان در سطح دانشگاهی با یکدیگر به رقابت پرداخته و آن دسته از دانشجویان که برترین امتیازات را بر مبنای آیین­ نامه دانشجوی نمونه به دست آورده اند، بعنوان برگزیدگان دانشگاه مورد تقدیر قرار می ­گیرند.
همینطور افرادی که شرایط معرفی و نیل به مرحله دوم و کشوری را کسب نموده ­اند، به دبیرخانه مرکزی معرفی می­ شوند.
"دانشجوی نمونه کشوری" به شخصی اطلاق می گردد که به واسطه کسب بالاترین امتیاز در گروه و مقطع تحصیلی بر مبنای ارزیابی دانشگاه ها، مدارک و مستندات وی به وزارت عتف ارسال شده و در هیئت داوری تخصصی وزارت مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.
این دسته از دانشجویان علاوه بر دریافت هدایا و جوایز نقدی، از مزایایی همچون معرفی به بنیاد ملی نخبگان و تحصیل در یک مقطع بالاتر بدون شرکت در آزمون ورودی آن مقطع برخوردار خواهند شد.
حداقل معدل کل دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۶، مقطع کارشناسی ارشد ۱۷ و دکتری تخصصی هم ۱۷ تعیین شده و دانشجویان در صورت دارا بودن شرط معدل، می توانند مدارک خویش را در زمینه­ های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی و فناوری در سامانه "سجاد" سازمان امور دانشجویان بارگذاری کنند.
دانشجویان در مقطع کارشناسی بعد از طی ۴ نیمسال، مقطع کارشناسی ارشد بعد از دو نیمسال و مقطع دکتری تخصصی بعد از کسب نمره آزمون جامع، مجاز هستند در این رقابت ملی شرکت کنند. ضمن این که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی، معدل کل ذکر شده بدون احتساب نمره رساله می باشد.
بعد از اتمام فرصت ثبت نام، تعداد ۸۴۵ ثبت اولیه و ۵۵۳ ثبت نهایی توسط دانشجویان در سامانه جشنواره دانشجوی نمونه صورت گرفته است.
در نهایت بعد از انجام فرایند داوری در مرحله دانشگاهی، ۵۲ نفر از داوطلبان به داوری مرحله کشوری راه یافته و در انتها روند داوری­ ها، تعداد ۱۶ نفر از دانشجویان بعنوان برگزیدگان جشنواره دانشجوی نمونه کشوری امسال انتخاب شدند.
منبع:

1401/12/15
13:24:52
5.0 / 5
372
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانلود عکس