برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی

برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش دانلود عکس، اردبیل مراسم ازدواج دانشجویی ۱۲۳ زوج دانشجوی دانشگاه های استان اردبیل در سالن شهید خودسیانی این دانشگاه برگزار گردید.


اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی شامگاه ۱۵ اسفند در مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاه های استان اردبیل اظهار داشت: ازدواج دانشجویی یکی از بی نظیرترین و بهترین نوع ازدواج ها است که با سادگی تمام صورت می گیرد.
وی ادامه داد: ستاد ازدواج دانشجویی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوجود آمده و مسئولین این دانشگاه تمام تلاش خویش را در برگزاری هر چه بهتر این نوع ازدواج به کار بسته اند.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی تصریح کرد: امیدواریم علاوه بر بحث ازدواج آسان تصمیمات مطلوبی هم در جهت اشتغال زوجین هم توسط این ستاد اتخاذ شود.
چمنی اظهار داشت: ترویج ازدواج آسان هم در دستور کار دانشگاه قرار دارد که در همین راستا مقرر است سال آینده خوابگاه های متاهلی دانشگاه توسعه پیدا کند.
وی به ترویج ازدواج آسان و پرهیز از تجمل گرایی تصریح کرد و اظهار داشت: ازدواج آسان ارزش و فرهنگ زیبایی است که امیدواریم این فرهنگ زیبا روز به روز در جامعه امروز ما تسری یابد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به دانشجویان سفارش کرد: دانشجویان رعایت حریم شخصی و احترام متقابل در زندگی مشترک را سرلوحه کار خود قرار دهند و برای همسر خود حق رشد و پیشرفت در ابعاد مختلف قائل شوند.
سیدمحمد هاشمی مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور اظهار داشت: دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از حدود ۲۴ سال پیش برنامه ای را برای کسانی که در دانشگاه ها قصد ازدواج داشته اند تدارک دیده است که سال جاری شاهد برگزاری بیست و پنجمین دوره ازدواج دانشجویی هستیم.
وی ادامه داد: این دوره در مشهد مقدس با اقامت سه روزه زوجین درحال برگزاری است و هر هفته دو کاروان از زوجین دانشجویی برای این برنامه اعزام می شوند.
هاشمی درمورد ایجاد سامانه هم رسان، خاطرنشان کرد: سامانه ای مختص فرهیختگان دانشگاهی طراحی شده است که از این طریق دانشگاهیان بتوانند نسبت به امر مقدس ازدواج اقدام نمایند.
مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور اظهار داشت: بیشترین مشکل در بحث ازدواج در ارتباط با انتخاب است و در اینباره شناخت کافی برای انتخاب صحیح وجود نداشت. با وجود این که انتخاب های بسیار خوبی در سطح جامعه برای افراد متقاضی ازدواج وجود دارد، اما آنها موفق به یافتن همدیگر نمی شدند که سامانه هم رسان برای همین منظور طراحی شده است.
هاشمی با اشاره به اینکه بیشتر طلاق ها در ۵ سال اول زندگی رخ می دهد، تشریح کرد: برای نخستین بار مراکز مشاوره ازدواج دانشگاه های وزارت علوم و بهداشت ایجاد خواهد شد و از راه دفاتر این مراکز ۳ تا ۵ سال اول زندگی زوجین مشاوره های مجانی در مورد کنار آمدن با چالش های احتمالی عرضه خواهد شد.
عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اردبیل هم اظهار داشت: سال جاری در دانشگاه های استان ۱۲۳ زوج و به عبارتی دیگر ۲۴۶ نفر برای ازدواج دانشجویی ثبت نام کرده اند که اکثریت آنها سه روز در مشهد مقدس میهمان امام رضا(ع) بوده اند.
وی افزود: یکی از شیرین ترین و بهترین موارد در زندگی بحث تشکیل خانواده و ازدواج است که آیات و روایات گوناگونی در مورد ارزش و اهمیت این امر مقدس در دین مبین اسلام وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بزودی خوابگاه های متاهلی در دست راه اندازی دانشگاه محقق اردبیلی آماده و در اختیار زوجین قرار گیرد و علاوه بر آن تسهیلات و سایر امتیازات هم برای زوجین در نظر گرفته شده است.
منبع:

1401/12/18
18:14:07
5.0 / 5
375
تگهای خبر: اقامت , جشن , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس