وزیر علوم خواستار شد:

تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در سطح دانشگاه ها

تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در سطح دانشگاه ها

به گزارش دانلود عکس، لرستان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواهان تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در سطح دانشگاه ها شد.


محمدعلی زلفی گل ۲۵ اسفندماه در نشست تجلیل از رؤسای دانشگاه های دست اندرکار اولین همایش بین المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، اظهار نمود: اهمیت نهضت ترجمه را با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری، فراگیرشدن نهضت ترجمه از درون به بیرون دانست تا مفاهیم انقلاب اسلامی ایران و عناصر مختلف فرهنگ ایرانی، اسلامی به جهانیان ارائه شود.
وی یکی از شاخصهای نهضت ترجمه از درون به بیرون را افزایش اقتدار علمی و تقویت دیپلماسی علمی ایران اسلامی دانست.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه دیپلماسی علمی و فرهنگی از ارکان مهم دیپلماسی هستند، اضافه کرد: افزایش اقتدار علمی کشور را از ابزارهای مهم نفوذ ارزان در عرصه بین الملل دانست؛ چونکه این نوع نفوذ برپایه علم و دانش است.
زلفی گل تصریح کرد: فرهنگ ایرانی، اسلامی یک فرهنگ بسیار غنی است و باید کوشش کرد با تقویت نهضت ترجمه از درون به بیرون، این فرهنگ را بیشتر از پیش در سطح جهان، تبلیغ و ترویج کرد.
وی تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در سطح دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را مورد تاکید قرار داد.
قابل ذکر است در این جلسه تجلیل، توضیح داده شد که چند کتاب با مبحث دفاع مقدس با مشارکت دانشجویان بخش بین الملل برخی دانشگاه ها، به زبان ملیت های مختلف دنیا ترجمه شده اند تا ترویج فرهنگ دفاع مقدس، علاوه بر حوزه داخل کشور در ابعاد فراملی و بین المللی هم صورت گیرد.
همینطور در این جلسه، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران (دکتر مختارپور) از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری (دکتر زلفی گل) به خاطر کوشش برخی دانشگاه ها در برگزاری اولین همایش بین المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس، تقدیر نمود.
هر کدام از رؤسای دانشگاه های دعوت شده به این نشست هم دیدگاه های خویش را در جهت راهکارهای تقویت نهضت بین المللی ترجمه، بیان نمودند.
منبع:

1401/12/27
08:20:27
5.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس