رئیس دانشگاه آزاد:

نهادهای ذی ربط موظف به جلوگیری از تبرج و حاضر شدن دانشجو با پوشش نامناسب در دانشگاه هستند

نهادهای ذی ربط موظف به جلوگیری از تبرج و حاضر شدن دانشجو با پوشش نامناسب در دانشگاه هستند

به گزارش دانلود عکس، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی به مناسبت شروع سال نو، با اعلان اینکه امیدوار هستم سال 1402 نقطه عطفی در تعلیم و تربیت اجتماعی و رشد همه جانبه در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، مهارتی، دانشگاه اجتماعی و حل مسائل و... باشد، اشاره کرد: نهادهای ذی ربط در دانشگاه موظف به جلوگیری از اقدامات بازدارنده و مخل یادگیری دانشجویان مانند تبرج، رفتار مخالف شأن کلاس و دانشگاه و حاضر شدن دانشجو با پوشش نامناسب و نابسامانی های رفتاری که برهم زننده فضای سالم و مانع ایجاد محیط امن برای همه افراد در یادگیری علم می باشند و در راستای حفظ حقوق عموم دانشجویان، به وظایف خود عمل خواهند کرد.


به گزارش دانلود عکس به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی ابراز امیدواری کرد سال ۱۴۰۲ نقطه عطفی در تعلیم و تربیت اجتماعی و رشد همه جانبه در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، مهارتی، دانشگاه اجتماعی و حل مسائل و... باشد.
متن پیام دکتر طهرانچی به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِی أُنْزِلَ فِیهِ الْقُرْآنُ هُدًی لِلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ (سوره البقره - آیه ۱۸۵)
همزمانی بهار طبیعت که بهار جسم است و بهار قرآن و ماه مبارک رمضان که بهار جان است را به فال نیک گرفته و خدمت خانواده عزیز دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تبریک و شادباش عرض می کنم.
امیدوار هستم سال ۱۴۰۲ نقطه عطفی در تعلیم و تربیت اجتماعی و رشد همه جانبه در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، مهارتی، دانشگاه اجتماعی و حل مسائل و... باشد. سال قبل دقیقاً در چنین ایامی، بیانیه تعلیم و تربیت اجتماعی در اختیار همه عزیزان قرار گرفت تا با تأسی از آموزه های بلند قرآن و عترت (ع) قدمهای مؤثری در توأمانی تعلیم و تربیت و آماده سازی نسل جوان برای پذیرش مسئولیت های مهم حیات اجتماعی برداشته شود. امسال نیز با تکیه بر اجرای مفاد همان بیانیه، با استعانت از ماه مبارک رمضان و لیالی قدر و با تأسی به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و در کنار دولت خدمتگزار برآنیم تا قدمهای بلندتری دراین زمینه برداریم.
همانطور که در بیانیه رسالت تعلیم و تربیت اجتماعی دانشگاه تاکید شد، همه ما نسبت به سلامت محیط دانشگاه و تضمین کیفیت آموزش و عمق بخشی به آن مسئولیم و این امر جز در سایه حفظ و ارتقای آراستگی و شئون رفتاری در محیط علمی دانشگاه و مقابله با رفتارهای ناهنجار که همچون آنها کشف حجاب و... است، محقق نمی گردد. این مطالبه اکثریت قاطع دانشجویانی است که برای تحصیل به دانشگاه آمدند و برای این منظور هزینه می کنند.
همه در این زمینه مسئولیم و البته مهم ترین نقش را دراین زمینه اساتید محترم برعهده دارند تا ضمن تبیین اهمیت مسئله، دانشجویان را چارچوب مند بار بیاورند.
بدیهی است در کنار تبیین و تقدم اقدامات ایجابی معرفتی و تشویقی بر اقدامات بازدارنده در زمینه آموزش ها و تربیت اجتماعی، باتوجه به ضرورت حفظ حقوق کلیه دانشجویان در امر یادگیری در محیط کلاس و دانشگاه با هدف حفظ و ارتقای امنیت روانی و افزایش راندمان و کیفیت یادگیری، نهادهای ذی ربط در دانشگاه موظف به جلوگیری از اقدامات بازدارنده و مخل یادگیری دانشجویان مانند تبرج، رفتار مخالف شأن کلاس و دانشگاه و حاضر شدن دانشجو با پوشش نامناسب و نابسامانی های رفتاری که برهم زننده فضای سالم و مانع ایجاد محیط امن برای همه افراد در یادگیری علم می باشند و در راستای حفظ حقوق عموم دانشجویان، به وظایف خود عمل خواهند کرد.
ما معتقدیم که دانشگاه جامعه پرداز به عنوان رکن موثر در تربیت اجتماعی باید پیشگام و الهام بخش در آراستگی و شئون رفتار اجتماعی باشد و جایگاه دانشگاه فراتر از یک عنصر منفعل و پیرو در تحولات اجتماعی است. امیدوار هستم سال جدید به توفیق الهی سال تحول همه ما به احسن حال و ادای بیش از پیش وظایف مان باشد.
محمدمهدی طهرانچی
رییس دانشگاه آزاد اسلامی
منبع:

1402/01/15
15:18:16
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانلود عکس