براساس آمار شبكه های لرزه نگاری؛

ایران فروردین ماه ۱۴۰۲ بیش از ۴۴۰ بار لرزید

ایران فروردین ماه ۱۴۰۲ بیش از ۴۴۰ بار لرزید

دانلود عکس: برمبنای آمار شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در فروردین ماه 1402، بیش از 440 بار لرزید.به گزارش دانلود عکس به نقل از مهر، شبکه های لرزه نگاری مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در فروردین ماه ۱۴۰۲ تعداد ۴۴۳ زمین لرزه را ثبت کردند.
این زمین لرزه ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ داده و توسط شبکه های لرزه نگاری ثبت و تعیین محل شده اند. در فروردین ماه ۱۴۰۲ تعداد ۱۷ زمین لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ ترین آنها در روز جمعه ۴ فروردین ماه ساعت ۶: ۴۶ در نزدیکی خوی در آذربایجان غربی با بزرگی ۵.۶ در مقیاس امواج زمین رخ داده است.
از لحاظ آماری ۳۵۸ زمین لرزه با بزرگی کوچک تر ۳، تعداد ۶۸ زمین لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۱۴ زمین لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۳ زمین لرزه با بزرگی بین ۵ و۶ بوده است. استان آذربایجان غربی با ۱۰۴ زمین لرزه ثبت شده دستگاهی بالاترین آمار زمین لرزه ثبت شده در فروردین ماه ۱۴۰۲ را به خود مختص کرده است و بعد از آن استانهای خراسان رضوی و فارس به ترتیب با ۴۶ و ۴۴ زمین لرزه قرار دارند.
مرکز لرزه نگاری کشوری در فروردین ماه امسال ۲ زمین لرزه در استان تهران ثبت کرده است که بزرگترین آنها با بزرگی ۲.۱ در مقیاس امواج درونی زمین در لواسان بوده است.

1402/02/08
15:21:02
5.0 / 5
354
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان دانلود عكس
دانلود عکس